Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogászati ellátás, fogszabál...

A fogászati ellátás, fogszabályzás miért ilyen eszetlenül drága?

Figyelt kérdés
A fogászatban, úgy látom, minden nagyon drága. Nem fér a fejembe, miért. Pl ott van a fogszabályzó, ami többszázezernél kezdődik, de külföldön egy mezei fogszabályzó több millió is lehet! Mi kerül egy fémdarabon és annak felrakásán egy használt kocsi árába? Aztán kaptam én is egy sínt, aminek nem tudom, miért ez a neve, mert nem tényleges sín, hanem inkább egy fogvédőre hasonlít. Gyakorlatilag egy műanyagdarab, amibe kiöntötték az alsó fogsorom negatívját. Az ára 60.000 forint volt. Valaki magyarázza már el nekem, mi kerül ezekben ennyibe, mert nem értem!
2017. júl. 11. 20:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"a fogszabályzót miért nem lehet tömeggyártani"


Mert senkinek se ugyanolyan a fogazata, mint a tied. :)

2017. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Megnézném, hogy mások mennyit kérnek érte és úgy lőném be. Azt mi dönti el, hogy a fogász mennyit kér el? Azt mondod, amennyit hajlandó vagyok érte fizetni. De nem így van, mert attól, hogy én nem vagyok hajlandó 20.000 forintnál többet fizetni, ő még nem fogja csökkenteni az árat..."


Nem amennyit személyesen te hajlandó vagy fizetni érte, hanem ő is körülnéz, hogy más fogászok mennyit kérnek, és úgy lövi be. És hozzáigazítja a kereslethez is: ha x összegért (ami első körben mondjuk a többi fogász által kért átlagár) túl kevés kuncsaftja van, akkor enged az árból valamennyit (de mivel eleve magasról indít, olcsó ő se lesz, csak mondjuk nem 10 ezret kér egy tömésért, hanem 9 ezret vagy 9500-at. Ha meg túl sok páciense kezd lenni, akkor majd többet kér.

Te is így csinálnád akár fogász lennél, akár tanár, akár mobilokat gyártanál, nem? Vagy hogy?

2017. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
2017. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem állkapocs törés után implantátumok,sín,fogpótlás és fogszabályzó került 1.370 000 Ft-ba. És elmondom miért. Hiába fizetem a tb-t 10 éve,a tb nem erre való...,mert ilyen beavatkozást egy mezei körzeti fogorvos nem vállal,hiszen sem a képzettsége,sem pedig az eszközei nincsenek meg neki erre. A speciális anyagok,pl az implantátumok,pótlások,sínek, a személyre szabott fogszabályzó és ezek előállításához szükséges gépek mind nagyon drágák,amit meg kell fizetni.Erre jön rá a fogtecnikus és a fogorvos munkadíja.

Erre még annyit tudok mondani,hogy nem csak akkor kell tiltakozni a sok marhának,mikor internet adót akarnak bevezetni,hanem pl a drága egészségügyi ellátás miatt is lehet felvonulni és petíciót aláiratni. De sokaknak fontosabb,hogy a részeg televízióst nehogy kirúgják,gyorsan fogjunk össze.... na ennyit erről!

2017. júl. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!