Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolításról...

Bölcsességfog eltávolításról mit lehet tudni?

Figyelt kérdés

Ha esetleg azt mondják hogy el kell távolítani azt nem azonnal teszik hanem adnak egy másik időpontot?

nagyon fájdalmas akinek volt már? az innyemet nyomja fel de közben oldalt be van dagadva és nagyon fáj napok óta és pl. ha ásítok akkor kiroppan. nagy lehet az esélye hogy kihúzzák?

(nagyon parázok a fogorvostól eddig csak rossz tapasztalataim voltak sajnos)

Rosszindulatú kommenteket mellőzzétek kérlek.



2017. júl. 12. 21:10
 1/9 anonim válasza:

Nekem csak jo tapasztalatom volt, szuper fogaszatra járok, soha semmi nem faj es mindent elmondanak.

Nekem is kihúzták a bölcsesség fogamat, en is tiszta para voltam h "uristen, húzás" de adtak erzestelenitot es 15 perc múlva túl voltam az egészen. Utana kellemetlen a seb, de szedni kell cataflamot es egy het múlva mar emlékezni sem fogsz ra. :)

Tenyleg ne félj a fogorvostol! :)

2017. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
még aznap kihúzták neked?
2017. júl. 12. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószinüleg kapsz antibiotikumot,hogy lehúzzák a gyulladást és utána fogják kihúzni ha az megszűnik.A szájsebészeten általában időpontot szoktak adni,nekem egy más jellegű mútétre kell mennem és időpontot adnak rá,amit még egy kontroll megfog előzni.
2017. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Persze, aznap. Mire várjon.. :)

(Es legalabb en sem stresszeltem hetekig)

2017. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ha gyulladt kapsz rá antibiotikumot, öblítőt stb. Meg gyulladtan nem húzza ki.

Ha teheted keress fogorvost, akibe megbízol. Idegenhez én sem szívesen mennék.

2017. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb. Majdnem 1 éve maszek húzta ki a fogam és úgy hogy be volt gyulladva ... majd össze csináltam magam érzéstelenítő melett... de bízom benne hogy aznap nem húzzák ki.
2017. júl. 13. 06:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is be volt gyulladva felül a bölcsesség fogam. Direkt olyan rendelőt kerestem ilyenkor ahol volt szájsebészeti ellátás is. Először csak a gyulladást húzták le valami gyógyszeres csíkkal amit kétszer kellett betenni rá. Utána kaptam új időpontot a szájsebészhez, aki benyomta az érzéstelenítőt, és fél perc alatt kiszedte a fogat. Semmit nem éreztem belőle.
2017. júl. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem maszek szájsebész/fogorvos műtötte ki. Maga a műtét nem fájt, de másnap borzasztóan fájt és be is volt dagadva az arcom napokig.
2017. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én alapvetően rettegtem a fogorvosoktól, viszont egy jó orvos csodákra képes. Először altatásban akartam elvégeztetni a műtétet és egyszerre mindháromtól meg akartam szabadulni. Mindegyik állkapocsban volt, szinte fekvő helyzetben, a fogak torlódását okozták már sajnos. Nekem eddig a jobb felsőt és a bal alsót távolították el. A felsőnél a műtét nagyon nagy szenvedés volt, több mint másfél óráig tartott, még az orvos is megjegyezte, hogy nehéz eset voltam. A szám elrepedt műtét közben, valamilyen műszerrel felsértették az ínyemet, a varrással is legalább 20 percet szenvedett az orvos. A második műtétnél már egy másik, családiasabb klinikát választottam, hátha csökken a félelemérzet. Az bal alsómat távolították el szerdán, nagyjából 15-20 perc alatt, pedig rengeteget kellett fúrni és teljesen feküdt a fog, hatalmas gyökérrel. A klinika nagyon jó választásnak bizonyult, az érzéstelenítőn kívül semmilyen kellemetlenség nem ért. Az egész csapat azon volt, hogy megnyugtassanak, folyamatosan informáltak, hogy mi fog történni, ami szerintem nagyon fontos. Az orvos elképesztően ügyes volt, Dr. Vasas Pétert és az MDC klinikát csak ajánlani tudom. A műtét után minden fontos teendőt elmondtak, helyben kaptam minden gyógyszert, még gyógyszertárba sem kellett mennem illetve az arcom hűtéséhez kis jeges tasakot adtak. Ha gyorsan túl akar esni valaki a műtéten az orvost és a klinikát csak ajánlani tudom. A műtéttől, ha jó az orvos, egyáltalán nem kell félni, az a legkevésbé kellemetlen része az egész folyamatnak. A gyógyulás sokkal rosszabb és fájdalmasabb szerintem.
2017. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!