Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen mértékű fájdalommá jár...

Milyen mértékű fájdalommá jár egy fogtömés?

Figyelt kérdés

Rettenetesen félek a tűtől, már a látványától lever a víz és teljesen kétségbe esek ilyenkor.

Épp emiatt félek elmenni betömetni a fogamat: a fúrástól nem, az érzéstelenítő fájdalmától tartok

Magánrendelőbe mennék.



2017. júl. 13. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el előre, hogy ez van, akkor extranagyon óvatosan adják be, és meg se fogod érezni. Csukd be a szemed!
2017. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kérj érzéstelenítő gélt vagy spray-t a tűszúrás előtt. Aztán ha jön a tű, csukd be a szemed.


Nekem speciel sosincs semmi bajom a tűkkel, a fogorvosoktól sem tartok. Felőlem szurkálhatnak, de egyedül az ínyemben nem bírom elviselni. A szuri a leghúzósabb nálam is. Hiába kapok Lidocain sprayt, minimálisan, de akkor is érzem. Már előre szokott szólni a doki, hogy ne feszüljek be. Próbálok én...

2017. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A szuri miatt a fogtömés egyáltalán nem fáj, sem a kezelés közben, sem utána! Szóval a szuri csak segit, kárt nem tesz! :) Kérd meg a dokit, hogy Lidokaint spricceljen az ínyedre az érzéstelenítő előtt, így abszolút nem érzel semmit a tűből!! (Én dokimtól mindig így kérem)
2017. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem fogorvosnál sosem fájt az injekció,az az egyetlen hely ahol nem fáj.Egyébként a fogfúrás se fáj érzéstelenités nélkül ha nem nagy felületű lyukat kell ellátni, és ha lassan és körültekintően dolgozik a fogorvos.
2017. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyon sokszor "turkáltak" a számban, tömni is tömték már pár fogamat és voltak már komolyabb dolgok is.... Én eleinte sztk-s orvoshoz jártam, ott fogtöméshez sosem kaptam semmilyen érzéstelenítést (se injekció, se spray, se semmi) és nem mondom, hogy kellemes volt mert, ha már eleve fáj az ember foga, akkor nyilván az nem fog enyhíteni a fájdalmon, ha piszkálják, fúrják stb., de abszolút kibírható. Mondjuk állítólag nekem magasabb a fájdalomküszöböm, nem tudom....a fogtömésektől sosem tartottam mert nem tart olyan sokáig, nem fáj annyira, kibírom, de például egyszer ugyanez az orvos érzéstelenítés nélkül gyökérkezelte az egyik fogamat...azt is ki lehetett bírni, de na az már fájt.... Emiatt utána már nem is voltam hajlandó többet hozzá menni és inkább kerestem egy másik orvost, akihez azóta is járok magánrendelésre. Ő minden szempontból körültekintőbb stb., tömés előtt is mindig meg szokta kérdezni, hogy kérek-e érzéstelenítést, de általában nem szoktam és ő sem tartja szükségesnek. Szerintem nem fáj annyira, de nyilván, ha neked úgy jobb (és persze, hogy jobb, hiszen úgy nem érzel belőle semmit), megnyugtat stb., akkor kérhetsz és ha előre jelzed az orvosodnak, hogy tartasz a tűtől, akkor biztosan arra is oda fog figyelni (tőlem is mindig megkérdezték előtte, hogy félek-e). Egyébként pedig azt tudom tanácsolni, hogy gondolj arra, hogy egyszer vége lesz, nem tart örökké és utána rendben lesz a fogad, az injekció pedig ugyanez...gondolj arra, hogy csak egy pillanat, beadják (egyáltalán nem fájdalmas szerintem) és utána már minden rendben lesz. Persze, én könnyen beszélek mert nekem sosem volt ilyen jellegű problémám.
2017. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!