Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bevállaljam a gyökérkezelést...

Bevállaljam a gyökérkezelést injekció nélkül?

Figyelt kérdés

Még sosem kaptam a számba injekciót,mert nem engedtem. Rettenetesen félek tőle. A fájdalmat is jobban kibírom,mint a félelmet a szuritól,de talán csak túl kéne ezen jutnom.Eleve rosszul vagyok az injekcióktól,de mivel a számba még sosem kaptam,nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet,és csak borzalmasnak tudom elképzelni. Mivel ott nincsen hús,ahova szúrja, valahogy úgy képzelem el, hogy a csontba szúrja. Már négy fogamat tömték érzéstelenítő nélkül,és a fájdalom egyáltalán nem volt kibírhatatlan,és csak rövid ideig tartott, szóval kibírtam. 10 es skálán,ha 10 a legrosszabb, akkor olyan 3mas,4es kb. Mások el vannak rajta szörnyülködve, hogy érzéstelenítő nélkül fúrták a fogam, ugyanezektől az emberektől hallottam azt is, hogy a gyökérkezelést nem lehet kibírni szuri nélkül,de lehet, hogy az sem olyan borzasztó.. Mit gondoltok?

Ja és... két alsó bölcsességfogamat ki kell műteni,mert évek alatt is csak félig tudtak kibújni hely hiányában,így szájsebészetre kell majd mennem. Akkor viszont muszáj lesz szurit kapni... mit gondoltok, essek rajta túl már most? Mármint .. a gyökérkezelés előtt ha kapok szurit, talán nem fogok úgy félni a műtét előtt...

(A fogorvosom nagyon jó,sokan mondják, hogy alig érezni a szúrását,de valahogy nem tudom elhinni)



2017. júl. 19. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fáj a szúrás, persze, de a gyökérkezelés anélkül... apának nem hatott az injekció és a farok doki megcsinálta neki úgy.

60 éves, erős, bátor férfiről beszélünk, de potyogtak közben a könnyei, és az asszisztens alig bírta lefogni a fejét - merthát "hat az a gyógyzer, csak apa hisztizik".


Ja, valóban, miután kijött, úgy nézett ki, mint akit megkínoztak.

2017. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb helyen tomeshez egyaltalan nem adnak senkinek injekciot. Az semmi. De a gyokerkezeles meg erzestelenitovel is nagyon durva. Nem a csontodba adjak, hanem az inyedbe, meg se lehet erezni. Egy kis injekciotol nem kell felni egyaltalan, nem is faj. A legdurvabb is, amit kaptam eddig, olyan volt, mint egy darazscsipes, semmiseg az egesz. Nem lesz tole semmi bajod.
2017. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én alapban nem félek a tűtől de tudom, hogy létezik ez a fóbia.Én mindig kérek érzéstelenítést.A legutóbbi kezelésnél konkréten nem éreztem semmit az injekció beszúrásából.Még el is gondolkoztam, hogy vajon ez így, hogy fog elzsibbadni?

Elzsibbadt.

Tudom könnyű mondani, de tényleg nem kell tőle félni.

Nekem a vérvétel kellemetlenebb szokott lenni.

2017. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hármas válaszolónak, nagyon megnyugtattál :) Természetesen a másik két válasz is hasznos volt,ment a zöld kezecske :)
2017. júl. 19. 14:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az injekció kellemetlen. Viszont ha érzéstelenítés nélkül csinálják be fogsz fosni a fájdalomtól
2017. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Próbálom azt mondogatni magamnak, hogy azt a pár másodpedcnyi kellemetlen szurit bőven kibírom, hogy ne kelljen szenvednem....ha a fúrást kibírom(ami nem csak pár másodperc) akkor ezt is... majd visszaszámolok 10-től... vagy pl fúrás közben az ökölbe szorított tenyerembe szoktam vájni a körmeim,s arra összepontosítok, és így nem arra figyelek,mi történik a számban... ez biztos bejön a szurinál is..
2017. júl. 19. 14:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Énis rinyáltam a szuritól le kellett fogni magyaráztam hogy ne adja be mire rávettem magam azt mondtam "najo adja be" a valasz az volt hogy mar 2 perce beadta es eszre sem vettem. Jo doki kell ennyi
2017. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szuri előtt kérd meg a dokit, hogy kenje be az ínyed zsibbasztóval. Én kibírtam egy fogcsiszolást injekció nélkül, de gyökérkezelést nem, ott felugrottam a székbe az iszonyú fájdalomtól.
2017. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
van lidokain spraym,amit receptre szoktak felírni... majd megkérdezem, hová fog szúrni,és odafújok kettőt..megmondom: egy pillanat doki :D pff,pff .. ok,mehet a szuri :)
2017. júl. 19. 15:31
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
A tűszúrás fájdalma olyan, hogy mire igazán bedurvulna, már vége is, emiatt abszolút elviselhető, csak kellemetlen.
2017. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!