Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó ügyben tudnátok...

Fogszabályzó ügyben tudnátok segíteni? Érdemes kihuzatni 4 fogamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, a helyzet a következő.. Belekezdtem a fogszabályzó projektbe, most 18/L vagyok. Már kisebb korom óta is szükségem lett volna rá, viszont az orvosok mindig azt mondták hogy 18 éves korig helyre alakulhatnak a fogaim, így még várjak.

Olyan nagy problémám nincs a fogaimmal, viszont: nem tetszik hogy a felső, 2 közepső fogaim elég kuszán állnak egymáshoz képest (az egyik ferdébben áll mint a másik), illetve az alsó fogsorom is picit kusza. Esztétikailag szeretnék rajtuk javítani, illetve a kényelem miatt, nem érzem jól magam így, sokszor a hangom is fura miatta.

Megvolt a röntgen felvétel és a mintavétel is, úgyhogy a doktorm fölsorolta a lehetőségeim: Hogyha 100%osan tökéletes fogsort szeretnék, hogy mindegyik fogam úgy álljon ahogy azt a könyvekben megírják, ahhoz ki kell húzniuk 4 fogamat, kettőt felülről és kettőt alulról. Így lesz hely őket 100 százalékosan helyreigazítani és tökéletes lesz a végeredmény. Vizsont beesettebb lesz az arcom.... A másik alternatíva pedig, hogy egy fogat sem húznak, viszont akkor kevesebb lesz a hely hogy helyre húzzák őket, így meg tudják változtatni a fog pozícióját, ami látványos is lesz ugyan, viszont mégsem lesz az a 100%os hollywoody mosolyom:D, viszont rendben lesznek a fogaim aránylag, és az arcomat sem torzítaná el a kezelés.

Szerintetek melyik megoldás a jobb? Várok véleményeket, illetve tapasztalatokat.



2017. júl. 20. 22:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
ne húzasd ki, nagyon hiányozna az később, és nincs "tökéletes" fogsor, "tökéletes" mosoly, tökéletes emberi élet.
2017. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%
Az arcod nem fog beesni,ha kihúzzák a négyeseket,csak nem lesz olyan telt a mosoly.Szerintem kérd ki több fogszaályzós véleményét is ez ügyben,mert még van választási lehetőséget.Kérdezd meg az önligirozós technikát(Damon)is.Ezzel a tipussal ritkán van szükség húzásra,főleg ha kismértékben kell mozgatni a fogakat.
2017. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzetem, két hét múlva húzzák ki ugyanígy a 4db fogamat. Bár nekem erősen ajánlották, mert a fogívem kicsi lenne a fogaimhoz. És előtte évekkel azt mondták, hogy felülről 2-t húznak, de vártam éveket és eljutottam addig, hogy alulról is kell. Bár nekem nem áll fenn a torzulás veszélye. 16/L
2017. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Végül úgy döntöttem hogy nem huzatok fogat. Arra jutottam hogy nekem a későbbiekben nem érné meg a 4 fog hiánya.

Lesz fogszabályzóm, viszonylag így is rendben lesznek nagyjából a fogaim úgyhogy ez marad a végső döntésem. 2 hét múlva rakják föl a készüléket. Szurkoljatok😄

2017. júl. 25. 13:48
 15/17 anonim ***** válasza:
67%
Örülök a döntésednek, és biztos szép és kedves lesz a mosolyod!
2017. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is kellett fogat húzni. Felülről a négyeseket. Nekem azt mondták, hogy azért kell, hogyha helyreállítja a fogaim és időközben a bölcsességfogam is kinő, ne nyomja vissza őket, a fogszabi előtti helyzetbe.
2017. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Fent van a fogszabályzó:) nem hiztak végül.
2017. aug. 3. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!