Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudtok a túl hosszúra...

Mit tudtok a túl hosszúra sikerült gyökértömésről, tehát amikor mélyre megy, túl a gyökéren?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb fél éve gyökérkezelték a jobb felső 6os fogamat és volt ott két ínyégetés, egy csomó tűs kontroll, melynek során a tűk túl mélyre lettek szúrva, túlhaladtak kb 1-1 millimétert a gyökércsatornákon és így a tömőanyag is, gondolom bele egyenest a csontba, vagy nem tudom, mi van még a foggyökerek és az arcüreg között... Most kicsit parázok, mert elkezdett fájni a fogam, meg olyan furcsa érzés, ha ráharapok. Legutóbb, amikor készült egy röntgenfelvétel, kb három hónapja, azt mondták, nincs vele semmi gond, de nem lehet kiszedni a túl hosszú gyökértöméseket, csak műtéti úton, a fog eltávolítása után.. Márpedig ez később elvileg be fog gyulladni. Tud valaki valamit erről a dologról? Végülis, olyan nagyon nem fáj, csak aggódom azért és a neten sehol nem látom, hogy bárki mással történt volna ilyen...
2010. máj. 22. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van,túl mélyre ment a tömés.

De nálam még rosszabb a helyzet,mert cisztám van /nem tudják kiszedni,cisztaszűkítőt kaptam/ és nekem szó szerint hozzáér a cisztához.Tömés után megröngenezte az orvos és akkor látta.

2010. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni,hogy még nem fáj,de nem tudom később lesz-e vele valami.2 és fél hónapja tömték be,másnap műtöttek és tették be a cisztaszűkítőt.
2010. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tűs kontrollt gyökértömés előtt csinálják, beleteszik a gyökértágító tűt, úgy készül a rtg felvétel, így látja az orvos hogy milyen mélyre tömhet. Tehát ha látja h a tű túl mélyen van,nem tömi addig. De ezek szerint neked mégis így csinála? Begyulladhat később, és 7es fogaknál nyomhatja az ideget zsibbadást okozva. De van akinek semmi problémát nem okoz.
2010. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Amúgy azóta sem volt semmi baj a foggal.
2010. dec. 27. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!