Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fiatal vagyok és rosszak és...

Fiatal vagyok és rosszak és lyukasak a fogaim, hogy lehetne megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Mit ajánlanátok? Műfogat ami nem kivehető? Vagy ami kivehető, melyik éri meg? Vagy mit tanácsoltok hogyan csináltassam meg az egész fogaimat?

2017. aug. 3. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj el egy jó fogorvoshoz és felméri a helyzetet.

Valószínűleg azért pótlásra még nem szorulsz(kivehetőre meg pláne nem), de ha csak lyukasok akkor azokat be lehet tömni.

2017. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha kihuzatnám mindet és új műfogsort csináltatnék, az mennyi időt vennének ígénybe? Hogy begógyulnak a fog helyek! Pár napról van lenne szó, hogy kihuzatnák és raknának bele új fogsort? Az pénzben is mennyi lehetne vajon?
2017. aug. 3. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Megmenthető fogakat nem érdemes kihúzatni, és épeszű fogorvos nem is fogja. Ha fönt/lent van legalább 3-4 menthető gyökér, akkor arra tud tenni egy teljes sor hidat. Olyan lesz, mint az igazi, bár zsebbe nyúlós mutatvány.
2017. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fogat húznak, nem pár nap a pótlás. Hanem jó pár hét. Kivéve, ha azonnal pótoltatod implantátummal (ez a beültetős módszer, elég drága).

Egyéb esetben normális orvos nem tesz fel hidat (állandó műfogsor), de kivehetőt sem tudsz viselni.

Húzás után ahogy gyógyul a seb az íny folyamatosan igazodik. Ha ideje korán készül el a fogsor egy idő után nem fog illeszkedni és be megy alá az ételmaradék, ami nem higiénikus és veszélyes is (begyulladhat). Minimum 6 hét, mire lehet csinálni pótlást.

Az, hogy mennyi idő, mire rendbe tudják hozni a fogaid attól is függ, hogy milyen állapotban vannak, mennyi van belőle, egy oldalon vannak e.

Nekem május óta tart a folyamat. Kezdődött egy gyulladt fog húzásával, erős ínygyulladással. Fogkő leszedés. Elég sok fogam húzták, még egy húzás van hátra. Azért tart ilyen régóta, mert munkahely miatt csak két hetente tudok menni. Ami jó is, mert így van idő gyógyulni. Illetve mikor kész volt az egyik oldal kértem, hogy legalább egy hónap teljen el, hogy tudjak legalább egyik oldalon enni. Az utolsó húzás és egy-két tömés van hátra. Utána jöhet a pótlás. Októbernél hamarabb nem lesz kész.

De nem bánom, mert az ínyem helyre jött, én magam is látom a különbséget. A hajam sem hullik annyira. Rágó fogakat húztak, így igazából esztétikailag nem zavar, hogy hiányos a fogsorom, csak az evés nehézkesebb kicsit.

Az ár pedig minden pótlási lehetőségnél orvosonként változik. 15.000 - határ a csillagos ég/ fog.

Ezt hídnál úgy képzeld el, hogy egy fog pótlásálnál 3 fog, mert a mellette levőket lecsiszolja, azok tartják a középső (pótolt) fogat. Azaz 3x15.000 + a híd + munkadíj.

A foghúzás, tömés mehet tb-re, ha körzeti dokinál vagy, a pótlás zsebbe nyúlós mindenképp.


Én azt javaslom, hogy keress egy dokit, kérj állapotfelmérést, ott elmondják mit hogyan, mikor, miért és vágj bele.

2017. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy miután leveszik a mintát a fogsorodról 2-3 hét amíg elkészül az állandó pótlás. Addig átmenetit szoktak feltenni, de az is fizetős.

Az árat befolyásolja az is, hogy milyen anyagból készül a pótlás.

2017. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem pár napja húzták, persze egyből rákérdeztem a pótlásra, főleg az implantátum érdekelt, a doki azt mondta, hogy azt húzás után csak fél évvel lehet csináltatni, hogy teljesen begyógyuljon minden.

Persze egyszerűnek (?) hangzik, hogy kihúzzák a fogad, és csináltatsz másikat csakúgy, de hacsak nem vagy gazdag, még azt a sok húzást sem fogod tudni egyszerűen kifizetni, arról nem beszélve, hogy valszeg valami minőségibb műfogsort szeretnél csináltatni, ami megint rengeteg pénz. Inkább apránként próbáld meg betömetni a fogaid, konzultálj a fogorvosoddal, ha egyéb problémád is van (ferdeség, satöbbi), majd ő megmondja, hogy mik a lehetőségek.

2017. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 16 évesen alul felül műfogsorom van (nem kivehető) és tökre olyanok mint az igazi:)

De amúgy jól mondják, ha már van olyan ami menthető, fogorvos úgyse húzza ki őket, főleg ha fiatal vagy.

Nekem az összes el volt rohadva hátul, első kettő lett volna menthető felül, de alulra úgyis kellett volna,mert ott egy se volt, szóval így döntöttük.

Nem olcsó, és nekem egy másfél hétig nem voltak fogaim, mert lassan gyógyult.

Menj el, majd ott megmondják. Hajrá!

2018. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!