Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rossz fogak esetén...

Nagyon rossz fogak esetén lehet kérni teljes fogpótlást?

Figyelt kérdés

Eddig mikor fogorvosnál jártam, mindenki azt mondja hogy fiatal vagyok ők megmentenék a fogaim. De túlzás nélkül minden fogam rossz több le is van törve és azok is tovább romlanak amiket már megcsináltak. Szeretném kihúzatni az összes fogam és teljes protézist csináltatni, és persze mind ezt anélkül hogy bárki is megjegyezze hogy minden az én hibám és bunkón válaszoljanak nekem. Magamtól is rossz nem kell elmondani még az orvosnak is.


Szóval csak az érdekelne hogy ez lehetséges e és ha igen ismer e valaki olyan helyet ahol meg azt az embert is tisztelik a fogorvosok akinek rosszak a fogai?


2017. aug. 4. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, minden magándokinál.
2017. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70 éves kor után ingyen megcsinálják neked, és csak a fogtechnikus munkáját kell kifizetned. Ez cca 100000 ( százezer) ft-
2017. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magánorvos. Jó pénzért.

Teljes fogpótlás lehet fix is, nem kell kivehető legyen.

Ha van cirka egy milliód rá, akkor vágj bele. Beültetnek 6 db műcsonkot és arra megy a protézis.


A teljes fogsorod eltávolítása fájdalmas, hosszadalmas, szintén költséges folyamat.

A kivehetős persze olcsóbb. Csak fenn áll a veszélye, hogy nem tartja a ragasztó.

Csuda mókás egy étteremben/ nyilvános helyen ha elmozdul a protkó.


Hidd el, elhiszem, hogy rosszak a fogaid. Az enyémek is. 7 fogam húzták. 3-at tömtek.

De igazából csak idő kérdése, hogy kezdődjön megint a folyamat, mert úgy romlik minden fogam, mintha kötelező lenne. Fiatal vagyol még pedig. Pedig betegesen figyelek a higiéniára. Mégis húzom amíg lehet a műfogsort. Jó 10 évem van még utána vége. És akkor is messze leszek még a 60-tól.

De a protkó csak több kínlódás lesz.

2017. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!