Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy átlagos ember kb mennyi...

Egy átlagos ember kb mennyi időnként nyeli le a nyálat?

Figyelt kérdés

Mert nem tudom, hogy fokozott nyáltermelésem van-e, vagy sem.. Nem tudok hosszú összefüggő mondatokat mondani egymás után mert annyi nyál termelődik ami már zavar a beszédben, viszont ez nem mindig van így, sokszor tudomást sem veszek róla.

Voltam orvosnál, nem nyálkő

Ahogy utána olvastam vagy reflux, vagy sóhiány, de én már lassan 1 éve vagyok így, és eszek sós ételeket (bár alapból nem eszek valami sokat), és nem tudom hogy a sóhiány ennyi ideig fennál-e (illetve mennyi idő alatt jön helyre).

Refluxra gyanakszom, de annak meg a panaszai nem nagyon vagy csak nagyon ritkán jönnek elő (gyomorégésem soha nem volt, a nyelőcső-marás pedig általában csak akkor jön ki ha nagyon sok kólát iszom vagy szénsavas italt)

Az a baj hogy már lassan 1 éve vettem ezt észre magamon, így már nem is emlékszem, hogy azelőtt milyen is volt.

És nem tudom hogy másnak mennyi időnként kell nyelnie, mennyi időnként telik meg a szája nyállal ha nem nyeli le (mert nekem elég hamar, 2-3 mondat után, viszont 2 orvosnál voltam, ott meg azt mondták, hogy még száraz is a szám, nem látják a túlzott nyálteremlést, úgyhogy emiatt nagyon összezavarodtam)

Egyébként van hogy elmúlik, (általában mikor nem figyelek rá, aztán meg már csak megint észreveszem, hogy van) de nagyon ritka, és eléggé idegesít hogy senki mást nem hallok fele annyit sem nyelni mint magamat..



2017. aug. 18. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Átlagosan 600-szor nyelünk egy nap, tehát óránként 25-ször, vagyis 2,4 percenként.


Az, hogy nem tudsz összefüggően beszélni nyílván nem egészséges, gondolj csak a szónokokra, akik 1-2 órás beszédeket tartanak, de úgy látom téged a mindennapi beszélgetésben is zavar ez.


Nem tudom mi okozhatja, el kellene menned további vizsgálatokra és feltárni a pontos okát. De az is lehet, hogy pszichés okai vannak(erre utal, hogy elmúlik ha nem foglalkozol vele), de nyílván mi nem tudunk biztos diagnózist felállítani, ki kell vizsgáltatni magad.

2017. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ kiét.
2017. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Uther96 válasza:
100%
2-3 de ha figyeled foglalkozol vele foleg h ra streszelsz akor el valtozik olyan mint a pislogas vagy levego vetel termeszetes dolog ezek bisztis vagyok bene phsies alapon van ne fej ne sorongj miata kezeld lauan es meg szunik :D most h olvastam es ra figyeltem nekem is ugyan ez van
2018. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!