Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most húztak egy fogamat és...

Most húztak egy fogamat és lenne kérdésem. Azt írják öblögetni és szájzuhanyozni tilos, de tisztítsam fogkefével a köztes fogakat ígyis. Na most ez hogy kivitelezhető? 2 ellentmondásos dolog. Hány napig nem emelhetek?

Figyelt kérdés
Nem vérzik, alig vérzett, 30 mp alatt kint volt... 8-as fog azthiszem.
2017. aug. 27. 14:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Jah, és nem varrták össze.
2017. aug. 27. 14:26
 2/23 anonim ***** válasza:

ne egyél azon az oldalon, és amit elérsz fogkevéfel azt tisztisd meg.


az útóbbi 4hónapban két fogamat húzták. csak levest ettem, meg kevés spagettit sonkával amit gyors rágással azonnal letudok nyelni. a vérrögöt hagyd békén. öblögetni úgy öblögess hogy jobbra balra döntögeted a fejed.


ja és ne kövj hanem csak nyisd ki a szád had follyon ki belőle aminek ki kell:D

2017. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ok vérrög szinte semmi nincs benne. Nem vagyok vérzékeny, nagyon gyorsan gyógyulok. Mikor tudok munkába állni, mert vár a csákány és a talicska! a papírra 24-48 óra különös odafigyelés van írva, akkor jövőhét közepétől már tólhatom? vagy várjak egy hetet?
2017. aug. 27. 14:35
 4/23 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a fogkrémes vizet hagyod kicsorogni a szádból. Tehát nem öblögetsz, meg nem köpsz.
2017. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Emelni meg emelhetsz.
2017. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha felső fog, akkor az emeléssel óvatosan egy hétig.

Ha alsó, akkor egy-két nap és ahogy érzed. Ha nem hasogat, fáj fizikai aktivitás közben, akkor nyugodtan.

Fogmosás: a mellette levő fogakat minimális fogkrémmel óvatosan tisztítsd. Az ellentétes oldalon a szokott módon.

Köpni tilos, öblíteni is. Csak beveszed a szádba a vizet és hagyod is kifolyni.

4-5 nap után lehet használni alkoholmentes szájvizet. De azt is úgy, hogy beveszed a szádba, benntartod és óvatosan billented a fejed egyik oldalról a másikra és hagyod kifolyni.

Ahogy látod majd húzódni össze az ínyed úgy lehet egyre bátrabban.


Evés: szobahőmérsékletű ételek, lehetőleg egy-két napig pépeset (tejet csak 4. Naptól), illetve leveseket. Majd fokozatosan, ahogy érzed jöhetnek a rágni való ételek is, az ellentétes oldalra.

Lehetőleg a sebbe ne menjen ételmaradék ezért érdemes kisebb falatokban kevésbé kemény, nem magvas ételeket fogyasztani.

Egyénfüggő, de kb 1,5 - két hét mire a rendes kerékvágásba áll minden.

2017. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nos, anni sikerült, langyos tésztás levest. nem fáj, de nagyon vigyáztam hogy csak a másik oldalon legyen az étel, még a fejem is megdöntöttem. a salátát viszont nem merem megenni és a shu-si-t sem sajnos :( ígyis a tésztát egyben nyeltem majdnem. de muszály volt mert már kezdett esni a vércukrom, reggel óta semmit nem ettem ez volt az első.
2017. aug. 27. 15:48
 8/23 A kérdező kommentje:
na ne akard már bemagyarázni nekem hogy 1.5-2 hét mikor az orvos egy hetet mondott de csak az emelésre, pl gyaloglásra kisebb kocogásra már pár nap... nem tudom milyen selejtek vannak ezen a planétán de én hasplasztika után, ahol a hasizmomat is vágták, 3. héten hegyet másztam... mellesleg felső fog.
2017. aug. 27. 15:52
 9/23 A kérdező kommentje:
Vagyis nem sima emeléstre, hanem elmondtam neki hogy konkrét falbontás lesz, csákánnyal kalapáccsal és minden, erre mondta az egy hetet.... minden másra pár nap de a emelt tempóju távgyaloglásra, ami 10-15 km azt már holnap tehetem....
2017. aug. 27. 15:56
 10/23 A kérdező kommentje:

"Nehéz fizikai munkát se végezzünk, és ide tartozik az edzés mellőzése is, legalább 2 napig. Főleg, ha a fogeltávolítás a felső állcsontban történt, hiszen az arcüreg közelsége miatt akár az meg is nyílhat, ilyen esetben és felülfertőzi az arcüregét is.


Részletek: [link]


Namost akkor hol van itt a 2 heted? :D Ezt egy orvos írta és nekem is hasonlót mondott. nekem a faltörásre bontásra mondtak egy hetet, edzeni már lehetne hamarabb is... Ti most komolyan ha kihúzzák egy fogatokat akkor 2 hétig vinnyogtok és sírtok, meg nem mozogtok? 1 a mozgás gyulladás csökkentő elősegíti a gyógyulást, a vér cserélődését. 2 ezzel hogy megáll az élet körülöttetek csak az immunrendszereteknek tesztek kárt. 3 mik vagytok ti? Nyugdíjas félős 80 évesek?


Az öblögetés helyetti tanácsot köszönöm szépen. tövábbi kellemes délutánt, nekem már az lesz, mert nem fáj a fog.

2017. aug. 27. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!