Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most húztak egy fogamat és...

Most húztak egy fogamat és lenne kérdésem. Azt írják öblögetni és szájzuhanyozni tilos, de tisztítsam fogkefével a köztes fogakat ígyis. Na most ez hogy kivitelezhető? 2 ellentmondásos dolog. Hány napig nem emelhetek?

Figyelt kérdés
Nem vérzik, alig vérzett, 30 mp alatt kint volt... 8-as fog azthiszem.
2017. aug. 27. 14:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

az igen, azért neked jó nagy pofád van.:D Valaki segíteni akart erre leugatod.:D Akkor takarodj kedden dolgozni és ne kérdezgess ha utána tudsz kutatni.


munkatársamnak húzták a fogát 3.nap után bejött dolgozni (raktár), itt emelgetni, gugolni kell és bevérzett. én emiatt hagytam ki egy hetet és utána már nem volt gond.


szerényebben is leírhatnád a véleményed.

2017. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mit szerényledjek? Ez itt kb az internet legalja, tisztelet a kivételnek. Az ha túlzásba viszi, lehet érthető hogy vérezni kezd, de én ezen a 2 hetes baromságon akadtam ki. Hivatalos lapok sem írnak ilyet. Messziról sem. Mellesleg megköszöntem azoknak akik írták hogy hogyan mossak fogat. AM nem biztos hogy jobb egy pépes fos, mintha egy levest megeszel tésztával, amit le is nyelsz. míg a pépes cuccban lehetnmek apró maradék darabok amit a mixer nem vitt szét és az beleragadhat, addig a tésztát simán lenyelheted, ha odamegy kihalászhatod.
2017. aug. 27. 16:33
 13/23 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesebben olvasnál, akkor értetted volna, hogy nem a fizikai aktivitásra írtam. Arra csak annyit mondtam, hogy óvatosan egy hétig, ha felső, ha alsó akkor már amint úgy érzed, hogy nem hasogat tőle a seb. Az simán lehet már kedden is...

A két hetet a táplálkozásra írtam. Annyi idő, mire regenerálódik annyira a seb, hogy nem okoz problémát, ha valami keményebb étel (pl. Szezámmag, dió darab) belekerül, mert ki lehet piszkálni, illetve lehet mosni fogkefével magát a sebet is.

Mázlista vagy, amiért nem voltak soha szövődményeid egy-egy beavatkozás után. Ezzel nem mindenki van így, ráadásul még az sem biztos, hogy ez a te esetedben is mindig így lesz.

Normális tanácsot szerettem volna adni, mondhattam volna, hogy már holnap 50kilós cementeszsákkal rohangálhatsz, de ha ebből bajod lesz akkor is engem okolnál... Mert ugyebár azt mondtam lehet.

Nem egy foghúzáson vagyok túl és biztosra állíthatom, hogy foghúzás és foghúzás között is van különbség még egyénileg is.

Volt olyan húzásom, aminél már aznap dolgozni kellett (fizikai munka, emelgetéssel) és tudtam is gond nélkül kis odafigyeléssel. Viszont volt olyan is, amivel megszenvedtem jó ideig (gyulladt fog eltávolítás, aminél a gyulladás ráment az arcüregre).


Szóval azt csinálsz amit akarsz.

2017. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Ha figyelmesebben olvasnál, akkor értetted volna, hogy nem a fizikai aktivitásra írtam. Arra csak annyit mondtam, hogy óvatosan egy hétig, ha felső, ha alsó akkor már amint úgy érzed, hogy nem hasogat tőle a seb. Az simán lehet már kedden is... "


Neharagudj, kicsit félreértettem, bocsánat. Csak tudod a hülyeség irritál, főleg ha egészségügyi kérdésekben jön. ezt akkor most benéztem, félreértettem és elnézést is kérek. Sajnos az itteni kommentelők ( igaz más topikban) sokszor vittek volna a sírba ha nem vagyok észnél. Pl epetisztításal, meg a baromságokkal amikbe simán beledögölhetsz, illetve a férfiak rovatban annyi körülmetélésben hívő emberke van, akik még annak is azt javasolják hogy vágassa le a fitymáját, akinek egy tágító gyűrü pár hónap alatt megoldaná a problémát... tehát, még egyszer bocsánat, és még egy kérdés :D SZóval ha nyelek akkor a vérdugó nem mozduléhat el? Végülis akkor is válum van a számban , igaz kisebb, de muszáj nyelnem, nem csorgathatopm a nyálam, nem vagyok se buldog se fogyatékos. :D

2017. aug. 27. 18:36
 15/23 A kérdező kommentje:
"foghúzás és foghúzás között is van különbség " ez a fog fél perc alatt volt kint, nem is nagyon vérzett, habár szivárog néha úgy érzem kicsit váladék vagy vér, vagy is-is, de ez normális, mert a fejem is fájt már tőle. Ilyen foggal szarakodtam 3 hétig, de ma elegem lett és bementem fizetősbe, mert az állami csak váratott. egyszer a fogorvosra, majd a másikra aki akkor nem volt bent, ali beutalt szájsebésztre ahol..... na szóval nem bírtam volna még 3 hétig. ráadásul egy mozdulattal kint volt a fog...
2017. aug. 27. 18:39
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem haragszom. Mázlid van, hogy ilyen könnyen kijött.

Nálam ilyan szinten ragaszkodott a felső hatosom, hogy alig akart kijönni, konkrétan már az orrom is fájt tőle, mintha a koponyám akarna kijönni a foggal együtt azon a lyukon, a 3 gyökér 3 irányba állt. Elég nagy lyuk is lett utána, nagyobb, mibt bármelyiknél. Két nap kellett mire már nem szivárgott a vér. Érdekes, de az ellentétes oldali hatos viszont viszonylag normálisan kijött, igaz darabokban.


Nyeléstől nem esik ki a vérdugó, annál azért kicsit masszívabb. De baromi kellemetlen mikor húzás után nyáladzik az ember, és nem győz nyeldesni :D


Ui. El fog színeződni a seb, szürkés, fehéres, sárgás lesz, az normális.

2017. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam hogy el fog színeződni. Az a baj h ösztönösen van a nyelés reflex de a nyelvem hozzáér a fogamhoz néha, próbálok vele vigyázni de nem sikerül. Ez 8-as fog volt, nem 6-os. Ez a leghátső fogam volt. Elötte volt egy panoráma, szóval megnézték a gyökereket. Nem tudom milyen gyökereid vannak :D de hallod, egy gyökér kezelést hogy csinálnak rajta ha ilyen fedrék a gyökér csatornáid? Nekem is nehéz volt, 1 fogfam van gyökérkezelve meg most ez a 8-as kihúzva, ezen kívül nincs nagyobb bajom, sosem volt sok tapasztalatom fogorvosnál. Gyerekként pl nem is mentem még az iskolai "kötelezőt" is ellógtam. még azon gondolkodom hogy a 8-as fogam helyére beépíthetőt rakassak e majd. jó helyen volt
2017. aug. 27. 19:03
 18/23 anonim ***** válasza:

A nyolcasra szerintem felesleges, leghátul van, nem igazán befolyásol semmit.

Hát igen. A nyelvre nem árt oda figyelni ilyenkor.


A gyökérkezelés nálam most úgy néz ki, hogy már harmadik hete van benn ideiglenes tömés, mert a első gyökérkezelés nem volt eredményes. És ráadásul kisőrlő. :D Talán most, a második után kimerem jelenteni, hogy oké a dolog részemről, végre nem fáj, nem lüktet.

Pedig nem is volt érzékeny a kezelés előtt, csak letört.

A doki is megjegyezte már az első alkalommal, mikor húzott, hogy "érdekes" fogaim vannak. Pedig az volt a legegyszerűbb húzás.

2017. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem szóltam. nekem 1 hét alatt lezajlott....:D de amúgy hány éves vagy hogy ennyi fogad elvesztetted? Pótoltattad is valamivel? Vagy csak simán kihúzták és nem érdekelt? AMúgy nem az építő iparban dolgozom. Én csak vettem egy házat aminek még a hideg beköszöntése elött neki szerettem volna állni. sajnos falat kell törni és minden.... én 30 éves vagyok és férfi.
2017. aug. 27. 19:20
 20/23 anonim ***** válasza:

Nemem és korom szerintem irreleváns a téma szempontjából.

Tény, hogy sok fogam elveszett, még pótlás nincs, mert még egy húzás hátra van. És amíg az nincs meg, addig nem csináltatom. Hidat szeretnék majd.

Legyen elég annyi, hogy fiatal vagyok, de hozzád hasonlóan suliban ellógtam az ellenőrzéseket. + néhány kellenetlen eset után évekig féltem a fogorvosoktól. Még most is ideges vagyok, pedig már sok meglepetés nem érhet.

Kezdődött egy gyulladt foggal, a gyulladás tovább terjedt. Ínygyulladás a komolyabb, előre haladott fajtából lett a vége, illetve hogy koromhoz képest sokat gyengült a csontálományom, a doki szerint. Bár ehhez képest nagyon ragaszkodóak a fogaim. Ilyen hír után azt hittem könnyen kijön aminek ki kell.

Szóval amíg nincs minden rendben addig nem is lehet pótlást tenni.

Szerencsére sokat javult a helyzet a kezelések végett, de ez már csak a folyamat késleletése...

Illetve meglepetten tudatosult bennem, hogy hiába a sok fogmosás, ha nem jó a módszer és az éjszakai fogcsikorgatást is figyelmen kívül hagytam. Nem kellett volna.

2017. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!