Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kissé feldagadt a fogam, de...

Kissé feldagadt a fogam, de nem hiányozhatok a melóból, mivel enyhitsem gyorsan?

Figyelt kérdés

Fogorvoshoz nyilván megyek majd, nem kell a kioktatás, tegnap éjszaka jelentkezett a fájdalom, van itthon cataflam dolo, de a melóból tényleg nem hiányozhatok.

Nem olyan durva tehát nincs feldagadva a fél fejem, de azért észrevehető, mit csináljak neki?

Előre is köszi


2017. szept. 11. 07:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Cataflam. Én is azt ettem, amikor hasonló bajom volt. 4 óránként :(
2017. szept. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és az lehúzza? csak mert már nem fáj, csak a duzzanat maradt meg
2017. szept. 11. 07:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj, ne foglalkozz vele. A gyógyszer tüneti kezelés, a fogorvos majd megoldja. Ha bedagadt, akkor valószínűleg gennyes, ott be kell avatkozni, a gyógyszer amúgy sem tesz jót hosszabb távon, főleg a Cataflam.
2017. szept. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
okés köszi
2017. szept. 11. 08:28
 5/8 anonim ***** válasza:
A duzzanatra tegyél jeget (konyharuhába tekerve)
2017. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerezz Dalacint, az leviszi a duzzanatot.
2017. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"HA NEM FÁJ, NE FOGLALKOZZ VELE"

Köszönjük az észrevételét doktorúr/nő, a diplomáját pedig tessék szíves visszaszolgáltatni, mert épp most adott olyan tanácsot a páciensnek, ami alapján a legjobb esetben csak a fogát veszíti el, legrosszabb esetben pedig meghal. Igen, jól olvasod, az okoskodásoddal lehet megölsz valakit. Ha valakinek fogászati eredetű duzzanata van, az már nagyon komoly probléma jó eséllyel, még ha nem is fáj (persze, hiszen elhalt a fog). Csak néhány példa, hogy mi lehet az a feldagadás: tályog, csontvelőgyulladás, csonthártyagyulladás. Egy végzett fogorvos pedig tisztában van vele, hogy egy csonthártyagyulladással mi lesz, ha nem kezelik: leterjed a mellüregbe, amely akut életveszélyes állapot. Úgyhogy nagyon szépen megkérek minden hozzá nem értőt, tartsa meg magának a hülyeségét, mert borzasztó ártalmas, amit csinál! Hozzáteszem, a fogászatban a fájdalom a már kialakult, mélyre terjedő probléma jele, nem a felszínes kis szuvasodásoké, ami kis töméssel megoldható. Úgyhogy már csak ilyen alapon is kérném ignorálni a korábbi "tanult kolléga" kijelentését, hogy ha nem fáj, ne foglalkozz vele. Az régen rossz, ha vmi fáj.

2017. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: ajjajj... Remélem, neked van orvosi diplomád. Bár az analfabétákra szokott igaz lenni, hogy nem tudnak szöveget értelmezni. Remélem azt is, hogy a kérdező értette, amit mondtam neki. Vagyis ha nem fáj, akkor ne szedjen rá gyógyszert, hanem menjen fogorvoshoz, mert be kell avatkozni. Nem tudom, ez neked miért sugallta azt, hogy ne csináljon vele semmit. A kérdés az volt, hogy mivel enyhítse gyorsan a duzzanatot, mivel nem tud rögtön fogorvoshoz menni, mert melóznia kell. Erre írtam, hogy ha nem fáj, akkor ne foglalkozzon vele (a duzzanattal).

Azt is leírta, hogy megy majd fogorvoshoz. Szóval kérlek gondold át ezt, amit az előbb írtál nekem. Egyébként azt sem értem, miből veszed, hogy orvos vagyok vagy szakmabeli. Közöm nincs az orvosláshoz, nem is állítottam ezt, csak azt javasoltam, hogy ne egye ész nélkül a Cataflamot, mert az sem jó megoldás.

2017. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!