Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Első foghuzas. Nagyon fáj?

Első foghuzas. Nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok most lesz életem első foghuzas mert 1 hete begyulladt baloldalon alul a hátsó ragofogam. Ráment a nyirokcsomómra is. De a gyógyszert beszédtéma és már semmi sem fáj. Ma húzzák ki azt a fogat de nagyon félek..nagyon fájni fog? Mennyi idő kb? Maszekhoz járok nagyon jó ügyes fogorvoshoz de akkoris félek..

2017. szept. 28. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jó mélyre adja teszi a tűt nem fog fájni a húzás, de te magad is ellenőrizheted hogy fáj-e vmi még ott? mert semmit se szabad egy hatásos szurinál érezni!
2017. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha a szuri után érzek a fogaimmal fájdalmat az már rossz jel ugye?
2017. szept. 28. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem fog fájni. Kapsz érzéstelenítőt. Ha nem zsibbad el rendesen, akkor lehet kérni még egyet.

Nekem volt, hogy úgy húzott ki egy fogat az orvosom, hogy semmit sem éreztem. Azt hittem, csak próbálgatja megfogni, hogy hogyan lenne legjobb, és már kint is volt.

2017. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy, hat az érzéstelenítő, 10 mp-n belül kint van. Nekem két letört fogamat műtötték ki, 80 percig ültem a székben, 5 szurit kaptam. Az előző fogam meg tényleg kint volt másodpercek alatt. Szóval nagyban függ a fog állapotától is, hogy fáj-e.
2017. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért húzza ki? Miért nem próbálja meg legyökérkezelni elsőnek? És ha szükséges rezekciót végezni. Nem értem az orvosod.. Szerintem csak a pénzre megy, hogy utána csináltasd a fogadat és nem arra, hogy ami van azt megmentsd. Én elmennék a helyedbe egy másik orvoshoz is. Hiszen a saját fog a legjobb fog és amit meglehet menteni azt meg kell menteni. Szóval annyira nem lehet ügyes a fogorvos. Ha mondjuk a fogad 50% hiányzik, mert annyira nem ápoltad még akkor is megmenthető, hiszen csapos módszerrel töméssel felépíthető vagy csak egy koronát helyeznek rá, de mégis a saját fogad van és nem implantátum vagy hídmegoldás kell. Mert ha kihúzzák mindenféleképpen pótolnod kell vagy különben a szembe lévő is kihullik és a mellette levők is és a végén semmid sem marad. A pótlás meg elég drága. Hídas módszerral nem olyan jó megcsinálni, mert más fogad is tönkremegy azzal. Implantátum meg alapból a beültetés 100 ezertől kezdődik és utána még rá a korona.


Szóval, ha most nem fáj akkor keress egy másik orvost is, aki jobb a tiednél.

2017. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah, de látom, hogy tegnapi kérdés. Gondolom már kihúzta. Én többet vissza nem mennék hozzá.
2017. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem bölcsességfogat húztak, és egy helyütt eléggé fájt. Nem haltam bele, de éreztem, hogy nyom és nyilall.


De ez a pár perces ki kellemetlenség ezerszer jobb volt, mint az előző állapot (néha órákon át fájt, előtte két nappal pedig harapni nem tudtam, mert eltört).

2017. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5ös, az én nagyon remek fogorvosom amit tudott, megmentett.


Most, 10 évvel később az összeset ki kell húzni, mert eltörtek a tömés helyén. Hát tényleg megérte, és most fizethetek ki egy rakat pénzt.

Akkor 18 éven alul lényegesen kevesebbe került volna a fogpótlás, mint most, 26 évesen.

Ebből a négy - feleslegesen "mentett" - bölcsességfogam pont nem gáz, mert csak ki kell húzni.


De ezen kívül még 4 db 95%-ban tömött fogam törik/tört el, amit viszonyt már pótolni kell.

2017. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Hát ha 95%-ban tömve van egy fog az már gond. Ha az összeset húzni kell az már gond. Itt te vagy a hibás, hogy nem megfelelően ápoltad és magadnak köszönheted. És valszeg utána sem ápoltad és azért szuvasodott tovább és tovább. Ha egyszer JÓL betömtek egy fogat és megfelelően mosol fogat mindig akkor nem lesz problémád vele..... És nem fogod 26 évesen elveszíteni az összes fogadat. Az már azért gáz.
2017. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18 éven alul is ugyannyiba kerül a fogpótlás, mint 26 évesen. Fogat nem pótolnak ingyen.
2017. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!