Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog növekedésénél...

Bölcsesség fog növekedésénél nyáladzik az ember?

Figyelt kérdés
Furcsa mód 25 vagyok és észrevettem, hogy rendkívüli módon nyáladzok. Tegnap észrevettem, hogy a kis pár milliméteres bölcsességfog sokkal nagyobb, mint néhány hete és az így is leszakadt róla. Normális ez? Úgy tudtam 20-22 éves korban előjönnek, mellesleg elmentem féléve fogorvoshoz és azt tanácsolta, mivel nem nőtt ki hamarosan ki kell műteni. Kissé megnyugodtam, hogy előjön, de intenzíven nyáladzok és pokolian fáj a leszakadt ínydarab helye.
2017. nov. 1. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt elmúlik a legrosszabb része, addig voltaren vagy cataflam. Nekem bár kinőtt mind, három tökéletesen a helyén, a negyedik ferde és nyomja a teljes alsó fogsorom. Az eredmény: évente kétszer megindul, pár napig fájdalomcsillapítón élek, aztán lassan helyreáll.

Hogy miért nem műttetem meg? Miután az egyik vezető szájsebészet főorvosa közölte, hogy ezt ő nem vállalja, mert nem tud garanciát adni rá, hogy a foggyökerek közöti ideget nem sérti meg, azt mondtam, én meg a kockázatot nem vállalom, hogy a fél arcom lebénuljon.

2017. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért furcsa ez, mert az alsók évekkel ezelőtt előjöttek, eddig szinte nem is éreztem a felső kettőt. A nyáladzás tűnt fel elsőre utána a fájdalom. Jelenleg is nagyon intenzíven folyik a nyálam, reggelente nyálban úszok. Sokáig tart egy ilyen periódus? A jobboldali meg még gondolkodik, biztos az is előjön, ha már a másik ezt csinálja. Mellesleg hála istennek egyenesnek tűnik, nincs kitekeredve, rendes koronája van csak elég magasan van még.
2017. nov. 1. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!