Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért járnak drága fogorvoshoz...

Miért járnak drága fogorvoshoz emberek amikor egy olcsóbb is lehet nagyon jó?

Figyelt kérdés
Én viszonylag olcsó fogorvoshoz járok és nagyon jó Nagyon ügyes keze van szimpatikus baromi Kedves sose csalódtam benne, viszont több ismerősöm is baromi drága elit fogorvoshoz ment és nagyon sok meg is bánta mert pl. elrontotta stb.
2017. nov. 5. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van pénze, megteheti. Ő dolguk, majd kitapasztalják végül a saját bőrükön, hogy melyik fogorvos igazán jó, és hogy nem a pénz számít.
2017. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy “olcsó” intézte el úgy,hogy már csak vásárolttal lehet javítani. (De azért számlát b..tt adni.)

Az meg már nem olcsó.

2017. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért amiért szivesebben szülnek egy jól felszerelt hightech kórházban, mint egy lepusztult komcsi szülőotthonban.


A lepusztult és olcsó is lehet nagyon jó. De az embereknek nagyobb a bizalma abban, ami modern.

2017. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamo77db ***** válasza:
0%
Szerintem vannak, akik egyfajta státusz szimbólumot látnak abban, hogy ők méregdrága fogorvoshoz járnak!
2017. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert az emberek tudatában az alakult ki, hogy ami drága az biztos jobb is. Ami persze sok esetben így van, de egy sima fogtömésnél általában nem. Mivel paráznak a fogdokitól és megtehetik anyagilag szívesebben választanak egy drágábbat, mivel az a hiedelem, hogy jobb.
2017. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én olcsó még is modernhez járok.:D számomra az a fontos ahogy kinéz a fogorvos és a hely. Nem vagyok hajlandó sztk kinézetű rendelőbe menni mert megrémiszt.
2017. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert a te olcsó fogorvosod jó, az nem azt jelenti, hogy másik is az. Egy drága rendelő többnyire felszereltebb, jobb anyagokkal dolgozik, kapsz számlát, garanciát az elvégzett munkájukra stb. Ez nem feltétlen igaz, de többnyire így van. Ezért mindenki igyekszik olyat találni, ami beválik neki és utána odajár, nem csak azt nézi, hogy minél olcsóbb legyen, mert "jó az".


Én viszonylag drágához járok, mióta 100 ezerért tett rendbe egy olcsó után egy fogamat. Hát az olcsó se volt olcsó akkor ugyebár. Azóta ragaszkodok ehhez. Ha ez a bizonyos fog tönkremegy és tönkre fog, mivel gyökérkezelt és nem tart ki örökké, előbb-utóbb örni fog, akkor kiveszi és a helyébe ültet be nekem fogat, amihez nem kell a mellette lévő ép fogakat bántani. Igaz, nagyon drága. Nem is tud olyat mindenki. Van, akinek persze jó az olcsó megoldás is, nem foglalkozik azzal, hogy akkor beáldoz két ép és egészséges fogat is, pedig be lehetne ennyi erővel árazni azt is, hogy kinek mennyit érnek a fogai.


Egyik ismerősöm hüledezett a bölcsesség fogam kihúzásának árán, mert hogy ő harmad annyiért csináltatta és miért nem jó nekem is az olcsó fogorvos. Na most, ő telefonált a fogorvosának, aki adott neki egy másik telefonszámot, hogy odamenjen el röntgent csináltatni, ha ez megvan akkor hívja fel őt, vigye be a röntgent, megnézi, aztán ad egy másik időpontot, amikor kihúzza majd. Ki is húzta neki, szerencsére sikeresen, de a bölcsességfog kihúzása járhat komplikációkkal, szóval jobb, ha erre szakosodott orvos csinálja, nem csak egy sima kikapja, aztán nézeget, hogy hogy lássa el a gondot, amit csinált (nem feltétlen bénaságból)


Ehhez képest én odatelefonáltam, kaptam egy időpontot, amikor megröntgeneztek majd beültem a székbe, a monitoron már nézte a röntgenképet, majd kaptam ízesített zselét az érzéstelenítő injekció előtt, hogy az se fájjon, majd amint hatott, rögtön ki is vette a fogat: egy szájsebész. Nem a sima fogorvos, hanem egy külön szájsebészt tartanak az ilyenhez. Na ezért nem ugyanannyi az ellátás. És nem mentek rá napjaim, hogy elintézzem, meg ide-oda mászkáljak miatta. Egy telefon, egy ülés és kész is volt.

2017. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, de te a napjaid megspórolásával érvelsz. Náluk nyilván drágább minden, mert az RTG üzemeltetése is sokba kerül. Külön helyiség,miegymás.
2018. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A durva az, hogy a röntgen stb. nem drágább, mint máshol. Az a drágább, hogy nem csak a legolcsóbb megoldás van mindenre.
2018. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!