Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most gyökér kezelzték a foham...

Most gyökér kezelzték a foham Mikor ehetek? Hogy vigyázak hogy ne menjen bele semi a lyukba?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam még fogorvosnál hála az égnek de sajnos most el kellet mennem és azt mondta gyökér kezelni kell eddig oké de most vam egy nagy lyuk a fogamon most az úgy fog maradni vagy mi lesz vele és hogy tartsam tisztán jo oké fogmosásal de hát azzal nem tudom teljesen tisztán tartani

2017. nov. 7. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tisztára olyan, mintha az ujjad és az agyad zsibbasztották volna el, nem pedig a fogadat.
2017. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"most vam egy nagy lyuk a fogamon"

Azt mondod hogy úgy küldött haza hogy nem zárta le a lyukat ideiglenes töméssel? Hát abba étel nem kerülhet. Az állami egészségügy ennyire mélypontra került? Azt le kellett volna zárni ideiglenes töméssel.

2017. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bunkó hozzászólásra nem vagyok kiváncsi ha nem tudsz értelmes választ adni akkor minek jösz ide ?
2017. nov. 7. 16:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Második válaszoló hát igen kofurta és nem rakott bele semit
2017. nov. 7. 16:23
 5/14 A kérdező kommentje:
De azt meg nem csinálhatom hogy egy hétig nem eszem mert ugyan is egy hét múlva kell vissza mennem
2017. nov. 7. 16:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez így nem volt szakszerű ellátás hogy nem zárta le ideiglenes töméssel. Amikor gyökérkezelte maszek doki a fogamat (azt hiszem 3 is volt), akkor kezelés közben mindig felhívta a figyelmem hogy a lyukba nyál sem kerülhet. Arra célzott hogy nehogy véletlenül elkezdjek például beszélni míg kezeli. Sőt az asszisztensnője közben nyálelszívóval el is távolította a nyálat hogy ne kerülhessen a lyukba. Majd ideiglenes vagy végleges töméssel lezárta, attól függően hogy hol tartott a kezelés menetével.

Melyik megyében kezelték? Vagy a Kékfényben egyszer mutatott esethez hasonló történt, hogy nincs is fogorvosi diplomája?

Valami ideiglenes tömés lehet abban a lyukban, nem? Nem hiszem el hogy anélkül engedett ki a rendelőből.

2017. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Borsodi vagyok hát nagyon kétlem hogy van mert a nyelvemel ki tudom tapintani a nagy lyukat és anyit mondot hogy mossam meg szivogasam de hát azért csak félek hogy begyullad vagy valami jo nyilván amenyire csak tudok ügyelek rá hogy semmi ne menjen bele
2017. nov. 7. 17:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg ö maga is mondta hogy nyitva van a fogam
2017. nov. 7. 17:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van mikor par napig nyitva hagyják, hogy ha van benne esetleg genny, ürüljön. Nyugi ugyis alaposan kitisztitja mikor visszamesz, nem igy tömi le.
2017. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Válts orvost. Van néhány orvos aki nyitva hagyja. Aztán majd véglegesen betömi. Aztán majd jön az, hogy utána ugyanúgy gyulladt a gyökércsúcsnyál, majd mehetsz rezekcióra, ha első fogról van szó. Ha hátsóról akkor kihúzzák.


A gyökércsatornát le kell zárni ideiglenes GYÓGY töméssel, akár 2-3x megismételve ezt. Egy gyökérkezelés 2 hónapig is eltarthat mire teljesen meggyógyul és csak utána kapsz végleges tömést.


Téged tátongó lyukkal engedett el, hát hagyd a p*csába és már most keress egy másik fogorvost reggel meg kérj időpontot.

2017. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!