Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sok ember/fogorvos miért nem...

Sok ember/fogorvos miért nem huzatja ki a bölcsességfogakat, ha összetolja a fogsorát? Rengeteg embernél látom.

Figyelt kérdés

Nyilván az esetek nagyon kis hányadában kiférnek, úgy hogy nem tolják el a fogakat, nem fájnak.

Viszont 20 osztálytársamból kb. 15-nek szép fogai voltak, de a bölcsességfog összetolta neki, és ronda lett, prdig alapból gyönyörű szép, szabályos fogazatuk volt 18-20 éves korukig. Ilyenkor miért nem húzatják ki, hogy ne toljon össze semmit??

Nekem alapból ilyen volt a fogsorom, már a hetesek is összetolták, szóval nem volt kérdés a fogszabályzó.

Ráadásul az egyik lyukasan kezdett volna kibújni. A fogorvos is mondta, hogy nagyon-nagyon hamar kilyukadnak, nm is érdemes tömni.

Az általános iskolai osztálytársaimmal is ez van, tisztán emlékszem, hogy nemrég még tökéletes fogsoruk volt, amiért mindig irigykedtem rájuk. És rengeteg ember, nem csak egy-kettő személy.

Inkább élnek csúnya foggal, vagy megelőzhették volna a felnőttkori fogszabályzót.

Sokan azt sem tudják, hogy ki lehet őket műteni, nem kell megvárni, hogy kinőjön.

Amúgy nem mániákusan figyelem, csak mióta fogszabim volt jobban megnézem az emberek fogát. Annyira nem tudom megérteni ezt a hozzáállást.


2017. nov. 16. 23:33
1 2
 11/12 anonim válasza:

10-es fogorvostanhallgatokent mondom rosszul tudod, van fogaszati mutat. Es a bolcsessegfog eltavalitasa is lehet az, es igen, nem kis dolog.


Nekem 4 bolcsessegfogam tavolitottak el. Abbol kettot huztak, kettot mutottek. Ossze se lehet hasonlitani a huzast a mutettel. A huzas utan a gyogyulas,bar fajdalmas, ha 1-10-ig akarnak jellemezni a fajdalomszintet talan 3-as, viszont a mutet utan a 10-es se eleg. Eleve a muteteim 1.5orasak voltak, 1-2 komoly szervi mutet nem tart eddig. Masreszt amilyen fajdalomcsillapitokat utana kaptam...es ameddig a gyogyulas tartott, hat az leirhatatlan. A mutetet minden esetben szajsebesz (fogorvos) vegzi, a foghuzast barmelyik mezei fogorvos elvegezheti.

2017. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

11.-es vagyok, meg ennyit: Helyesen a feltarassal vegzendo bolcsesegfog eltavolitast nevezik mutetnek, a sima huzassal tortenot pedig foghuzasnak.


Kerdezo: Nekem egy icipicit all el 1 db fogam a bolcsessegfogam miatt, de meg sehol nem volt, mikor mar elallt...a tobbi fogam tokeletes. De a legtobb fogorvos meg a kibujt bolcsessegfogakat se tavolitja el addig,amig nem fajnak.

2017. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!