Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A saját fogaink vagy azok...

A saját fogaink vagy azok nagy része gondos ápolás és kontroll mellett megőrizhető életünk végéig?

Figyelt kérdés

2017. nov. 26. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Azok nagy része igen, a rágófogak nagy eséllyel romlanak hisz azok végzik a fő munkát, a metszőfogak, illetve szemfogak kevésbé vannak kitéve a környezeti tényezőknek.

Bár sok 60-70éves nem rendelkezik teljes saját fogsorral, mert idővel meglazulnak, kiesnek.


De itt is fokozottan érvényes a genetikai hajlam, ismertem olyat suliban hogy magára igénytelen volt, lefeküdt aludni kóla ivás után teljes nyugalommal, és mindvégig egészséges fogai voltak.


Én nem vagyok az a nagy édességes fajta, 1-2x belekóstolok és elég, de így is fogmosás mellett, most 25 évesen már 1 húzott fogam van hátul, pár tömött, és további 3-4 ami kisebb felületen sérült, tömésre vár.

2017. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, nincs minden idős embernek protkója.
2017. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy éve megkérdeztem a fogorvosomat, hány éves a legidősebb betege, akinek nagyjából teljes a saját fogsora (tömésekkel persze), azt mondta, van egy nyolcvan feletti hölgy, de nem túl gyakori az ilyesmi.
2017. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jo genetika esetén igen.

Páromnak egyszen tömése van, 34 éves és mekkegészségesek a fogai, akárcsak a hetvenx éves nagyanyjának.


Nekem.mwg 28 évesen egy csomo tömve és ki kell twni 3-at :(, pedig ugyanolyan gonddal áöoljuk a fogakat.

2017. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!