Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt fogorvosok?

Vannak itt fogorvosok?

Figyelt kérdés

Kérem csak fogorvos írjon.

Elöl a fogamat tömte egy fogorvosnö. Ki kellett huzni, mivel nem bírta a tömést. Kegyetlenül fájt.

Törve huzta ki vagyis inkább szétbarmolta.

Hátul az ínyem teljesen felvan hasítva.NEM FELFELÉ HUZTA HANEM HÁTULROL BENYOMVA ÖSSZETÖRDELVE. 3 szilánkot magamnak kellett gyötrelmesen kiszednem.

A mellette lévö fogaknak a gyökere látszik és legalul az állkapoccsontom is.

Félek h kifognak esni ezek a fogak.

Már nem fáj a heg ezért sajna bátrabban rágok naggyon félek h nem figyelek oda s kiesnek a fogaim.

MÁR ISZONYUAN ÉHES VAGYOK TÖBB MINT KÉT HOBAPJA ALIG ETTEM A NAGY FÁJDALMAK MIATT!!!!


BEFOG EGYÁLTALÁN GYÓGYULNI AZ ÍNYEM UGY HOGY A HEG NEM FOG LÁTSZODNI S A KÉT FOGAM GYÖKERE???

MÁR KÉT HÉT IS ELTELT NAGGGGGYYYYONN FÉÉÉLEEEK!!!!


ELÖL ALUL A 2-ES FOG. ÉN VISSZA NEM MEGYEK AZ BIZTOS!!!

Köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 20. 17:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
egyre rémisztöbb az egész. érdemes egyáltalán ilyet csináltatnom?
2017. dec. 22. 09:33
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha vigyáznak rá, nem lesz baja. Mindenképp valahogy pótolni kell azt a fogat és nem csak az esztétika miatt. Akár hídban is lehet gondolkodni: árban olcsóbb és ugyanolyan tartós lehet (ha vigyáznak rá) mint egy implantátum. Viszont nehezebb vele jó esztétikát elérni - mondjuk amíg nem látszik, addig ez nem olyan nagy baj, csak a funkcióját lássa el megfelelően. Foghiánynál a szomszédos fogak megkopnak, bedőlnek a hiány felé, ettől megváltozik a harapás, a terhelődés iránya. Több foghiány persze jelentősebb következményekkel jár (megvastagodott nyelv, kihegyesedő állcsúcs és orrcsont, rossz emésztés...). Jobb minél előbb elkezdeni, amíg van rá anyagi keret és megfelelő minőségű állcsont.
2017. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Rendben van. Most egy barátnöm lefotózza a fogam s leírja a kérdéseimet a fogorvosának. Sajna az ünnepek alatt ugye zárva van minden csak utánna tudok.


Aggaszt az ínyem.

Megvarrassam?

Ránő íny magától egyáltalán a látszó gyökerekre?

2017. dec. 22. 15:06
 14/24 A kérdező kommentje:
MI AZ A HÍD?
2017. dec. 22. 15:09
 15/24 A kérdező kommentje:

olvastam. Nem akarom lecsiszoltatni a mellette lévő másik fogakat.

Csiszolás nélkül is van, de gondolom terheli a szomszédos fogaimat.

Tehát a legjobb megoldás mégis az implantátum.

Vagy rosszul gondolom?

Melyik a leglegjobb megoldás?


Pénzem van. Szemműtétre gyüjtögettem, de ügye ez fontosabb, ugyhogy nem érdekel a spórolgatás. Csak tényleg a legjobb legyen.

Anyagban mi a legjobb?

Hány évig jó az implantátum?

2017. dec. 22. 15:33
 16/24 A kérdező kommentje:

Tudom már mit teszek!!!

Leginkább attól félek h a görbe fogam miatt az implantátum is ugyanugy jár, mint a kihuzott fogam. Hogy nem tudom majd megfelelöen tisztítani.

Ha görbe a fogam akkor fogszabályozó kell.

Kár h 26 éves vagyok. Gondolom azért lehet még valamilyen felnött fogszabályozó.

Implantátum mellé lehet fogszabályozó?

2017. dec. 22. 18:07
 17/24 anonim ***** válasza:

Fogszabályzás is lehet megoldás. Bármikor lehet fogszabályozni, csak azért ajánlják 18 év alatt mert a fiatal, nyúlásban lévő állcsont könnyebben alkalmazkodik. Implantátum mellett vagy akár helyette is lehet csinálni. Erről személyesen ingyen is lehet konzultálni egy fogszabályzós szakorvossal (az első alkalom mindenhol ingyenes).

Egyébként így látatlanban nem lehet diagnosztizálni, sokkal egyszerűbb lenne a fogpótlás lehetőségeiről személyesen konzultálni egy fogorvossal.

2017. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Naggyon köszönöm a válaszait. Nagyon sokat segített.

Sokat nézelödtem és olvasgattam, de így önnel azért jobban tudatosultak bennem a dolgok. A félelmek is elillantak.

Van hogy hiába olvasom alaposan valamit sokszor elsiklok bizonyos informácioknál vagy egyszerüen valoban nincs leírva. Megbeszélni egy orvossal sokkal gyorsabb és nem gondolkozok további lehetöségeken, valamint megijednék. Vagy azt hiszem, hogy nem figyelnek rám az emberek és a saját vagy mások hibáitol szenvedek.

Nagyon köszönöm, hogy írt. Mindenképpen körüljárom a városomat és érdeklödök.Neten nézve nagy itt az összevisszaság nálunk.

Hát nem tudom, hogy csak fogszabályzom lesz vagy implantátum és fogszabályzo.

Aul kevesebb fogam van, mint felül. Bal oldalt a kettest most huzták ki nemrég, de vagy 8-10 évvel ezelött pedig ezen a bal oldalon az utolso elöttit huzták ki, hiányzik (mellette van egy fog és egy bölcsességfog.)

Megvárom amíg az ínyem jobban begyogyul és megcsináltatom.

Mégegyszer nagyon köszönöm, nagyon hálás vagyok magának.

2017. dec. 22. 22:35
 19/24 anonim ***** válasza:
Sok sikert a továbbiakban! És Kellemes Ünnepeket! :)
2017. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm és magának is Kellemes Ünnepeket!!!
2017. dec. 23. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!