Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj/érzékeny a gyökérkez...

Miért fáj/érzékeny a gyökérkezelt fogam?

Figyelt kérdés

Úgy 2-3 hónapja voltam fogorvosnál, írt fel antibiotikumot ínygyulladásra, 1 héttel később kezdte a fogam kezelését (bal felső 4es). elkezdte fúrni, ekkor derült ki, hogy gyökérkezelni kell. Egyből rendes gyökértömést kaptam, ideiglenes fogtöméssel, 1 hétre rá betömte a fogamat is.

Semmi gond nem volt vele. Amíg ugyanazon oldalon a 7es felszíni tömését meg nem csinálta (ez kb. 3 hete volt). Akkor kezdett el érzékeny lenni mindkét fogam, ha ráharaptam valami keményebbre (pl. tésztánál nincs gond, de kenyér héjánál, zsírban sült krumplinál már igen). Belehasított a fájdalom, aztán már nem is éreztem. A 7es érzékenysége azt hiszem elmúlt, a 4esé viszont megmaradt, annyival kiegészülve, hogy pár napja hidegre-melegre is érzékeny, megfájdul rövid ideig.

Mi lehet a gond?

Visszamegyek a dokihoz, de sajnos így az ünnepek alatt nem rendel, január 2. hetében tudok csak menni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. dec. 28. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Begyulladhatott.

Menj vissza a fogdokihoz és mondd el neki is, amit itt leírtál.

2017. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mindenképpen visszamegyek. maradt a legutóbbi antibiotikumból (dalacin), érdemes lenne szednem hátha elmúlik tőle? vagy inkább várjam meg a dokit?
2017. dec. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!