Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy foghúzás után hogyan tud...

Egy foghúzás után hogyan tud átalakulni a vérdugó íny szövetté? Honnan tudják azok a sejtek, hogy mivé, és milyen alakúvá fejlődjenek? Hisz előtte fog töltötte ki azt a helyet. Ugyanígy egy mélyebb seb is valahogy visszaalakul bőrszövetté. De miért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 21:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Tisztázatlan- bocs
2018. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
8-as, te vagy a marha... olvasd csak el az utánad következő hozzászólásokat... pont ilyen válaszokat reméltem, és köszönöm
2018. jan. 9. 21:52
 13/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, az se érkedekel, hogy a válasz, amit reméltél, helytelen? Ha valaki bemagyarázza nekem, hogy a test "hulladékai" alakot váltanak, mint az X-men, és bőr meg hús lesz belőlük, én lefosom a bokám. Azért az is meredek, aki ezt elhiszi.
2018. jan. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Fosd le a bokád, ha akarod, nem írtam, hogy elhiszem... :D

Csak ilyen, és hasonló válaszokat vártam.

Nem ugyanaz...

2018. jan. 12. 15:16
 15/24 anonim ***** válasza:
Én írtam a roppant hihetetlen válaszokat. Utánanéztem aktuális kutatásoknak, mivel annak ellenére, hogy öt évig hallgattam biológiát és diplomázzam belőle egyetemen- tíz évvel ezelőtt, erre nem tudtam a pontos választ. Mivel ilyesmit nem tanultunk. Érdekesnek tűnt a kérdés, soha nem gondolkodtam el rajta ezt megelőzően. Így megkérdezem a párom akivel szaktársak voltunk. Mivel ő sem tudta utánanéztünk. Ő kutató, tehát jártas a tudományos cikkek gyors kikereseseben. Találtunk is mindkét felmerülő kérdésre választ. Aktuális témák, foglalkoznak is velük többen. Gyorsan leírtam kevés tudományoskodással,mert szimpatikus volt a kérdező kíváncsisága. Lehet kár volt. (0%)
2018. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor se értem, miért vársz ilyen választ, ha nem jó, meg ha nem hiszed. Na jó, nem is kell értenem. Az első pár válasz írja jól, a vér és társai hulladék a test számára, nem alakulnak át semmivé. Szerintem arra gondolsz, hogy a gyógyulás pár folyamatát elősegítik az összetételük vagy puszta jelenlétük által. Ezért kell a vérdugónak a fogadban maradnia. De miután segítették az összegyógyulást, kiürülnek. Vagány lenne, ha alakváltásba kezdene pl egy véres seb, de ilyen nincs.
2018. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nekem pedig nem esett ki a vérdugó. Se lyuk nem lett. És most egybefüggő íny van ott.
2018. jan. 13. 11:59
 18/24 anonim ***** válasza:
A vérdugót egy óvatlan pillanatban -esetleg álmodban - lenyeled. Ráadásul darabokban távozik. Soha a büdös életben nem lesz belőle íny.
2018. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem volt óvatlan pillanat. Szépen begyógyult. Ezért tettem fel a kérdést.
2018. jan. 14. 12:33
 20/24 anonim ***** válasza:
Ahogy akarod.
2018. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!