Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy foghúzás után hogyan tud...

Egy foghúzás után hogyan tud átalakulni a vérdugó íny szövetté? Honnan tudják azok a sejtek, hogy mivé, és milyen alakúvá fejlődjenek? Hisz előtte fog töltötte ki azt a helyet. Ugyanígy egy mélyebb seb is valahogy visszaalakul bőrszövetté. De miért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 21:58
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Miért olyan hihetetlen, hogy nem nyeltem le? Sokszor megnéztem, és csak egyre jobban átváltozott rózsaszínűre, nem esett ki.
2018. jan. 20. 21:03
 22/24 anonim ***** válasza:

Azért, mert tényszerűen tudom, hogy ilyen nincs. Tudom, mit láttál és mit tapasztaltál, nekem is húztak már fogat, de egyszerűen félreértelmezed. A vérdugó egyre kisebb, mert az összegyógyuló felületekről leválik, és vagy lenyeled, vagy kijön. Bocs, de nem tudhatod, hogy lenyelted-e. Tudom, hogy okosnak akarsz tűnni, és biztosnak akarsz látszani, de egyszerűen nem jelentheted ki, hogy nem nyelted le. Mert mindenki lenyeli, a hétmilliárd emberből hatmilliárd-kilencszázmillió, csak te nem, neked átalakult varázslatosan. Nincs ilyen! A vérdugó elhalt, alvadt vérből áll, halott, nem kell semmire! Szemét. A test kilöki magából, miután ellátta a legfontosabb szerepét: megvédte a friss sebet. Ahogy egyre inkább összenő a seb, annál több szakad le a vérből, majd eltűnik. Nem marad odabenn!

Nem értem teljesen, hogy a lázálmaid erről a sci-firől miért fontosabbak, mint az igazság, de kapj az agyadhoz! Nem a hülyeséget kell tolni csak mert hangzatosabb, mint az igazság! Biztosnak meg csak az igazságban érdemes lenni!

2018. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy okosnak akarsz tűnni, és biztosnak akarsz látszani, de egyszerűen nem jelentheted ki, hogy nem nyelted le. Mert mindenki lenyeli, a hétmilliárd emberből hatmilliárd-kilencszázmillió, csak te nem, neked átalakult varázslatosan. Nincs ilyen! A vérdugó elhalt, alvadt vérből áll, halott, nem kell semmire! Szemét. A test kilöki magából, miután ellátta a legfontosabb szerepét: megvédte a friss sebet. Ahogy egyre inkább összenő a seb, annál több szakad le a vérből, majd eltűnik. Nem marad odabenn!

Nem értem teljesen, hogy a lázálmaid erről a sci-firől miért fontosabbak, mint az igazság, de kapj az agyadhoz! Nem a hülyeséget kell tolni csak mert hangzatosabb, mint az igazság! Biztosnak meg csak az igazságban érdemes lenni!


Egyik szavad ütöd a másikkal... :D

"Tudom, hogy okosnak akarsz tűnni" Na így te akarsz okosnak tűnni, mert te tudod... Mert te okos vagy.

Hétmilliárd emberből hatmilliárd-kilencszázmillió... nos az nem egy :D Te kis cuki muki okoska.Túl sokat tolsz...

A kérdés az, hogy az íny hogy kerül oda, ahol nem volt előtte. Amikor kiesik az a szar egyben, vagy darabonként, egy lyuknak kellene lennie. De az íny szép lassan egy síkba kerül a lyuknál is. Tehát honnan tudják a lyuk alján lévő sejtek, hogy ki kell tölteniük azt a helyet?

2018. jan. 21. 14:25
 24/24 anonim ***** válasza:

"Hétmilliárd emberből hatmilliárd-kilencszázmillió... nos az nem egy :D "


Nem, de ahogy korábban írtam az egyik kommentemben, lenyelés mellett a másik opció a kiköpés, fogtisztításnál. Na mi van okoska? Nem megy az értő olvasás? Ki állította, hogy a maradék egy? És csak ebbe tudtál belekötni?


Ne legyél felsőbbrendű, nem is én kezdtem újra a vitát, hanem te! Akkor légyszi kövesd a válaszokat, nem tehetek arról, hogy a nem tetsző részeket kihúzza az agyad!


"Tehát honnan tudják a lyuk alján lévő sejtek, hogy ki kell tölteniük azt a helyet?"


Ez a jó kérdés! Látod, most jól tetted fel! A vérdugónak ehhez köze nincs, az íny tölti ki a helyet. Mégiscsak tudod te, mi a helyzet, csak nem akartad eddig beismerni!

A sebben az történik, hogy a hiányzó szövet pótlására sejtburjánzás indul, ez a folyamat rengeteg módon hasonló a rákos sejtek burjánzásához. Egyes felfogások szerint a rák is így kezdődik, valahol a test tévesen sejttermelésre buzdítja a testet. A pluszban keletkező sejtek töltik ki a sebben fellépő szövethiányt.

De ezek a sejtek nem a vérből lesznek. A vér kiürül, vagy egyik, vagy másik módon a szádból. Hogy te nem észleled, az egy dolog, ettől ezt letagadni még nem lehet. Nem élhetsz úgy, hogy azt gondolod, hogy amit nem érzékelsz, az nincs is! Ez a legostobább felfogás, ami létezik. Tudom, jópofa lenne, ha ilyenekre képes lenne a testünk, de nem, szövet át nem alakul semmivé. Max elhal.


Remélem, most már tiszta a dolog.

2018. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!