Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha olyan problémám van hogy a...

Ha olyan problémám van hogy a szemfogaim nem nőttek ki ( még mindig a tejfog van meg ) viszont a fogsor fölé nem megfelelő helyre kezd nőni a csontfog ezt hogy fogják megoldani fogszabályzáson? 14 éves vagyok

Figyelt kérdés

( valószínűleg nem lesz teljes fog mert nagyon pici a hely)

jovo heten megyek de sokkal nyugodtabb lennék ha tudnám mire számíthatok


2018. jan. 4. 14:15
 1/6 feketeszisza válasza:
erre én is kíváncsi vagyok,nekem is fölé nőtt,aztán kiesett a tejfogam,és most ott elég hülyén néz ki! :D
2018. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem egy megoldhatatlan dolog, sőt elég gyakori. A tejfogat kihúzzák (hacsak ki nem esik magától), és elküldenek fogszabályzásra.

A gyerekkori cumizásnak és ujjszopásnak rendszerint ez a következménye. A rossz szokás miatt eldeformálódik az állcsont és beszűkül a fogív. A szűk fogíven pedig nehezen férnek el a maradófogak, ezért vagy elfordulva, vagy pedig a tejfog felett/mellett próbálkoznak helyet találni maguknak.

2018. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen de akkor beultetnek ket szemfogat ? Vagy hogy oldják meg?
2018. jan. 4. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi van? Maradófog rossz helyen + fogszabályzás... Nem nehéz összerakni.
2018. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen de a maradó fog nem “ teljes “ tehát csak egy kis csonka képződmény azt nem lehet “ behúzni “ es rendes fogként használni
2018. jan. 4. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt csak gondolod. Elég csak pár mm hogy a brackettet fel tudják ragasztani. De ha kell várhatnak is vele egy fél évet hogy jobban előbújjon. Persze az eltávolítás is szóba kerülhet, de csak nagyon végső esetben - előbb a megmentésére szánt lehetőségeket kell számba venni. Egyébként a szemfog elég fontos szerepet tölt be ahhoz, hogy szükség esetén inkább a 4-es vagy 5-ös fogakat (kisőrlők) húzzák ki helyette (ilyenkor fogszabályzással összehúzzák a rést és nem kell fogpótláson gondolkodni).
2018. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!