Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fogakon a tömést mikor...

Tömött fogakon a tömést mikor érdemes lecserélni, vagy én ezt miből látom?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogorvos látja, ha valami nem oké vele. A legindokoltabb csere szerintem, ha nincs panaszod rá, hogy fekete tömést fehérre cserélni.
2018. jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A feketét úgy érted, hogy szuvas?
2018. jan. 6. 03:37
 3/7 anonim ***** válasza:
amalgám-ra gondolt szerintem
2018. jan. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amalgámot is csak akkor érdemes, ha már nem zár jól a tömés, tehát kipattant egy darab belőle, más a színe.

Fehér tömést, tehát kompozitot is ilyen indokolt esetben, esetleg ha már hidegre melegre túl érzékeny, vagy szuvasodik mellette.

2018. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen az amalgámra gondoltam. Lehet, hogy jó, de csúnya. Teljesen szürke lesz tőle a fog.
2018. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hidegre melegre mikor lesz érzékeny, ha már mélyen szuvas?
2018. jan. 6. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Néha érdemes lecserélni, de ezt a fogorvos látja, de nem látod. Néha mikro repedések keletkeznek, hiszen ezek az új esztétikai tömések zsugorodnak, így keletkeznek ilyen pici lyukak amiket szabad szemmel nem látsz, de a baktériumnak elég, hogy bejusson.
2018. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!