Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzott fog helyén kialakult...

Kihúzott fog helyén kialakult gyulladással mindenképpen szájsebészet lesz a vége?

Figyelt kérdés

Előző hét csütörtök délután kihúzták az egyik bal alsó rágófogamat. Maga a húzás elég fájdalmas volt, mert elsőre nem akart hatni az érzéstelenítő (doki szerint gyulladás miatt) meg fogást sem talált rajta, ugyanis a fogamnak majdnem a fele korábban letört. Kaptam még egy érzéstelenítőt, utána is fájt de elviselhető volt és a doki szerint meglepően könnyen ki tudta szedni utána.


A mai napig azt hittem minden rendben, mert a fájdalom is fokozatosan gyengült, nem ettem tejeset, csak jobb oldalt rágtam, nem szívogattam, öblögettem, piszkáltam, nem végeztem semmi fizikailag megerőltető dolgot, szóval mindent betartottam amit foghúzás után javasolnak, vigyáztam nagyon. Minden étkezés után megnéztem nincs e benne véletlen ételmaradék.


A mai nap viszont azt vettem észre, hogy gennyes lett, viszont nem fáj nagyon csak egy minimálisan. Az arcom még mindig fel van dagadva kicsit, de nem látszik annyira, csak ha nagyon megnézi valaki. Ma délután megyek vissza dokihoz megmutatni, csak szeretném előtte tudni, hogy mire számítsak, feltétlenül szájsebészetre kell e majd menni, vagy elég ha csak kitisztogatja a sebet és felír gyulladáscsökkentőt stb.


Ez volt az első foghúzásom, így nincs benne semmilyen tapasztalatom, minek mi a következménye és kicsit megijedtem a látványtól. :/


19/L



2018. jan. 9. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor kihúzzák a megalvadt vér benne ilyen dugónak számít ezt valószínű valahogy kiszedted még ha nem is szándékosan mert akkor nem kéne hogy gennyes legyen. Szerintem csak antibiotikumot fogsz kapni max valami fertőtlenítővel kiöblíti.
2018. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez most kicsit megnyugtatott. :)
2018. jan. 9. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!