Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen a fogam tömés után?

Miért ilyen a fogam tömés után?

Figyelt kérdés
Tegnap tömték a fogam, és utána egyből amikor megnéztem már ilyen volt. [link]
2018. jan. 26. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, mintha nem fúrták volna ki rendesen tömés előtt. Sztk-s fogorvosnál voltál? Mert ha magánnál, akkor gáz munka.
2018. jan. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez még SZTK-s fogorvosnál is gány munka...
2018. jan. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Lassan már nincs különbség, lassan már az orvos betegíti meg az embert. A kórház belülről meg életveszélyes.
2018. jan. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem hiba. A csak elszíneződött (tehát nem szuvas) és kemény foganyagot nem fontos mindenképpen kifúrni. A tömés stabilitása múlhat rajta, szóval többet árt mint használ az eltávolítása. Amalgám tömés cseréjénél gyakori hogy a szélek el vannak színeződve, ezen kívül a kompozit (fehér tömés) zsugorodása miatt az új tömés körvonalai határozottabbak lesznek. Megfelelő fogápolással idővel a dentin feltölti a mikro-réseket és az elszíneződés is csökkenni fog. Megjegyzem, hogy az eddigi fogmosási technika nyilvánvalóan nem volt jó, tehát ezen sürgősen változtatni kell. Ehhez kell egy 3 hónapnál nem régibb fogkefe, fogselyem, napi 2x3 perc fogmosás, és ami a legfontosabb: a jó technika https://www.youtube.com/watch?v=bZDx7clyZNk&t=17s
2018. jan. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
az összes sztk-s orvosnak van magánrendelője szinte... A fogtömés meg alapból pénzbe kerül, ne beszéljetek már ekkora hülyeségeket... :\
2018. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Körzetisnél nem kell a tömésért fizetni. De mindenhol pocsék munkát kap az ember, tök mindegy hova megy.
2018. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sose fizettem még tömésért, pedig nem egyszer voltam
2018. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4: nekem a körkörös technikától kezdett visszahúzódni az ínyem. áttértem az első, "rossz" technikára és az ínyvisszahúzódás megállt. magic
2018. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!