Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a fájdalomérzet normális?...

Ez a fájdalomérzet normális? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Január 24-én, azaz lassan egy hete vették ki a bölcsességfogamat, amire azért volt szükség, mert nem tudott az előtte lévő fogamtól kibújni, csak nyomta azt és iszonyatosan fájt emiatt. A gyökere nagyon mélyen volt, mielőtt kivették egy 3D-s CBCT felvételt is kellett róla készíteni. Mint ahogy mondtam, lassan 1 hét telt el a műtét óta, de egyre erősebb fájdalmat érzek a fogam helyén, és nem a seb fáj, ugyanolyan fájdalom ez, mint mielőtt kivették a fogamat, csak nem annyira nagyon erős és elviselhetetlen, mint korábban. Ez a gyógyulási folyamat része? Holnap veszik ki a varratokat, aggódok, hogy valami nem stimmel.


Válaszokat köszi előre is!



2018. jan. 30. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira mélyen volt a gyökér akkor azért fáj. Pluszba varrni is kellett.

Szerintem nyugi nincs baj.

2018. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erről mindenképp számolj be holnap. Lehet, hogy még kell gyulladáscsökkentő. Antibiotikumot szedtél?
2018. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
December 18-án derült ki, hogy ki kell venni a bölcsességfogamat, január 24-re adtak időpontot. Antibiotikumot 8 napig szedtem (reggel és este), de még december végén. Múlt héten azt mondták, nem írnak fel már antibiotikumot, ha fáj, szedjek fájdalomcsillapítót.
2018. jan. 30. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Normális, hiszen lényegében kiszedtek egy csontot belőled.


Most húzódik a seb, mocoroog a mellette lévő fogad - "keresi az új helyét" -, meg a csontod is megsínylette a folyamatot.


De menj vissza, nekem is 24 körül húzták, de semmi fájdalmam nincs :(

2018. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!