Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetnék bölcsességfog...

Mit tehetnék bölcsességfog ügyben hogy hamarabb kiszedjék?

Figyelt kérdés

Az a problémám sajnos hogy sokáig nem tudtuk az arc és fülfájdalmam okát, aztán kiderült hogy mind a 4 bolcs.fogam egyszerre nő és azért lehet. Viszont mindegyik rendellenes helyzetben van, az alsó jobbra dőlnek, a felsők egyenesek. Eléggé fáj a fejem, és nyom is a fog. 1 hónap mulva mutik csak ki az oldalso kettor eloszor. Én hamarabb szeretném, de nem finanszirozzak a magandokit a szuleim sajnos. Mit tehetnék? 1 honapig fajdalomcsillapitozam magam? Nincs begyulladva, azt irtak a lapomra, de azert nyomast erzek, biztos tolja a tobbi fogat:((

18/L Debrecen


2018. febr. 3. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
ha fájdalomra panaszkodsz, nem kell várni 1 hónapig.
2018. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beutaloval bekuldtek 31-én Debrecenbe a klinikára (DEKK) es ott adtak idopontot majdnem marcius kozepere, en mondtam hogy faj es fajdalomcsillapitozom magam, de nem igazán érdekelte őket, azt mondták igy is napi 6 mutetjuk van.. mondom király én meg addig meghalok:(( Koszi a valaszt! :)
2018. febr. 3. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Bemész este 11-kor az ügyeletes fogászatra, és kiszedik :)
2018. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hol van Debrecenbe ugyeletes fogászat?
2018. febr. 3. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Sima fogászati ügyeleten nem fogják kiszedni a 8-asokat, max. a felsőket, ha szerencsés valaki. Nekem már húzott sima fogorvos felső nyolcast; de a mostani fogdokim nem vállal ilyesmit. Az alsó 8-asok eltávolítása pedig komoly műtét, szájsebész végzi, fél óra - egy óra az időtartama, és baromira tud fájni még napokon keresztül, fájdalomcsillapító mellett is.

Úgyhogy szerintem max. a felsőkkel próbálkozhatsz be, hogy nagyon fájnak; gyulladást evidensen nem fognak látni, ami miatt el szokták halasztani.

Azt nem tudom, Debrecenben van-e kifejezetten szájsebészeti ügyelet, ahol az alsókkal próbálkozhatnál, keress rá a neten.

De az biztos, hogy nem lehet rövid idő alatt mind a négyet kiszedetni, még a kettőt sem értem (pláne, hogy "az oldalsó"...) És nem ijesztgetés, de szerintem az első után te sem fogod sürgetni a következőt. :(

2018. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös nekem nemrég szedtek alsót, SEMMI bajom nem volt utána, másnap mr mindent ettem és be sem gyulladt.

Jó, 20 percig biztosan tartott :D

2018. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még mondd azt, hogy sima fogorvos szedte ki, nem szájsebész, és akkor végleg nem fogom tudni becsukni a számat. :D

Vagy megerősödik az a véleményem, hogy valamelyik másik bolygóról jöttél. ;)


Nekem a két alsót szájsebész műtötte ki, az első egy óra volt, és utána még napokig iszonyatosan fájt, minden nap ecsetelésre kellett mennem, plusz felírtak egy nagyon erős fájdalomcsillapítót. A második alsó picit kevesebb ideig tartott, és kevesebb szenvedéssel is járt.

A felsőket egy sima fogdoki rángatta ki, viszonylag gyorsan.

Most eszembe jutott, hogy talán az lehet a magyarázat, hogy nekem épphogy kezdtek kibújni, de "elakadtak". Begyulladt az ínyem, és fájt napokon át, a nyolcasok meg csak nem nőttek ki rendesen; az egyiknél pár nap múlva megállt a folyamat, de aztán megint kezdődött, és akkor sem jött ki a fog, csak egy pár milliméteres része. Szóval szó szerint ki kellett műteni a fogakat az ínyből, nem csak úgy hipp-hopp húzni...

2018. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem most műtötte magándoki az alsót, még nem bújt ki, de allandóan gondot okozott, begyulladt stb.

Nekem kb 20-30perc volt a műtét, picit beduzzadt utána, de 1nap alatt lement és 2nap múlva már én is ettem rendesen és nem volt olyan halál, mint amire számítottam, bár nagyon nem várom a kövi műtétet a másik oldalon, az is tény, nem életem legjobb élménye :D

Általaban kettőt úgy szoktak műteni, hogy egy oldalon alsó-felsőt húznak. Kb másfél-két hét a varratszedés, onnantól legalább egy hónapot kell várni, mire jöhet a következő műtét, ha kell.

2018. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!