Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni fogpótlás?

Foghúzás utáni fogpótlás?

Figyelt kérdés
Tegnap húzták ki bal oldalon felül, hátulról a második fogamat. Rögtön elkezdtem tájékozódni a neten, hogy érdemes lenne pótolni az elvesztett fogat, mert idővel a mellette lévők megpróbálják kitölteni az üres helyet, és az csak rontana a helyzeten. Egy ilyen fog pótlása körülbelül mennyibe kerül? Tudom helyenként változó, de nagyságrendileg csak tudnám mire számítsak... Két hónap múlvára kaptam időpontot, szóval nem mostanában megyek fogorvoshoz, amit nem is bánok... Előre is köszönöm a válaszokat! 25/L

2018. febr. 9. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet híddal pótolni viszont akkor a másik 2 szélső jó fogat is le kell csiszolni hozzá vagy implantátum.
2018. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ milyen fogpótlást akarsz.

Van a híd és az iplantátum. A hidat azért nem ajánlom és egy jó orvos se fogja mert ahhoz a mellette lévő ép fogakat le kell csiszolni. Az implnatátum a jó megoldás erre. Nekem most hónap végén lesz kész, bár nekem felül az első nagymetszőm helyén van. Nekem kérdés sem volt hogy mit válasszak.

Elég drága. 200 ezer fölött van.

A híd ennél jóval olcsóbb.

2018. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha csak egy fogad hiányzik, megoldható úgy is a hív, hogy csak egyik mellette lévőt csiszolják és úgy rögzítik a hidat, nekem így van, viszont erre csak 5 év garanciát vállaltak. Úgy gondoltam, hogy inkább megcsináltatom 5 évente, mint hogy 2 jó fogat feláldozzak.


Az implantátum beültetése műtéti eljárás keretében történik, méregdrága és nem biztos, hogy a szervezeted befogadja. Viszont, ha igen, akkor nyilván jobb olyan szempontból, hogy az ép fogaidat nem kell lecsiszolni.

2018. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg egy fogorvossal, mindkét lehetőségnek van előnye és hátránya is és persze anyagilag mennyit szánsz rá - ettől is függ.
2018. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!