Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó miatt fogínysorv...

Fogszabályozó miatt fogínysorvadás, visszaállítható? (többi lent)

Figyelt kérdés

2 éve van nappali fogszabályozóm, a fogorvosom különösebben nem mondta el hogy mikre kell odafigyelnem hogy egészségesek maradjanak a fogaim. Korábban már feltűnt hogy lejjeb került az ínyem, de az orvos azt mondta ez normális mivel a fogak elmozdulnak fogszabályozás esetén. Viszont elég komoly fogkövem van, gyulladt az ínyem,vérzik, nagyon érzékenyek a fogaim. Ezzel ő nem foglalkozott, mivel ez "normális".. (annak ellenére hogy rákérdeztem, mindig ezt mondta)

Nem akarok többet visszamenni ahhoz a nőhöz.

Nagyon kétségbe vagyok esve, nagyon elsorvadt az ínyem. Azt se tudom hogy normális-e hogy mozognak a fogaim, a fogszabályozótól van vagy amiatt mer lejött az íny? Nem tudom mennyire kezelhető, félek hogy komoly a baj.

Valakinek van ilyennel kapcsolatban tapasztalata?Ha elmegyek egy magánrendelőbe akkor bevállalják h leszedik nekem a fogszabályozót és helyre rakják az ínyem? (és kb milyen árban van egy ilyen kezelés mindennel egybevéve-fogkő, íny, lézeres kezelés?)



2018. febr. 18. 01:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogkő nagy részét fogszabályzó mellett is le lehet venni. A probléma viszont az hogy hogyan került oda. Jó fogmosással minimalizálni lehet a mennyiségét, fogszabályzó mellett pedig extrém fontos az alapos fogápolás (minden egyes étkezés után egy darab ételmaradék vagy lepedék sem maradhat ott).

A fogszabályzós orvosok a fogkőlevételt csak a kezelés legvégén csinálják meg, minden állítgatásnál ez csak idő és energia pocsékolás (az alatt a fél óra alatt még kettő állítást meg tudnának csinálni). Az általános fogorvos dolga lenne ezt megcsinálni, illetve ha nagyobb a baj, akkor javasolhat egy konzultációt parodontológus szakorvossal.

2018. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én olvastam már ínysorvadás visszaállításáról, elvileg már Magyarországon is csinálják, de nem igazán elterjedt sajnos és nagyon-nagyon drága. Én is még csak keresek egy jó szájsebész után, nekem is a fogszabályzó okozta a fogínysorvadást :(
2018. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!