Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért műtik ki mindenki...

Miért műtik ki mindenki bölcsességfogát?

Figyelt kérdés
Nagy biznisz meg minden. De miért műtteti ki mindenki? Nekem pl fájdogál már, de eszemben sincs ezért orvoshoz futni, mert nő a fogam. Persze,hogy fáj mivel most bújik elő. Miért rohan mindig mindenki egyből orvoshoz?
2018. febr. 19. 06:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
mert nagyon tud fájni. illetve jobb megnézetni, még mielőtt elkezdi nyomni az ideget, vagy nyomja a másik fogadat... sajnos nem mindig van hely a bölcsességfognak, nem mindig nől jó irányban, jó helyen, stb.
2018. febr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Mert nem mindenki olyan szerencsés mint te meg én...

Nekem konkrétan 32 fogam van 15 éve folyamatosan, ebből 2 tömött a többi makk egészséges... a többségnek viszont eleve szemét módon nő a bölcsességfoga.

Legj9nn haveromnak szétbarmolta a teljes alsó fogsorát, össze vissza állnak a fogai, mert a bölcsességfogak eltolták a többit...


Feleségemnek elkezdtek rohadni a fogai, a körzeti doki nem vette észre a kiváltó okot, csak mire már 6 teljesen elhalt fogat ki kellett húzni... a 2 hátsó bölcsességfog allul mindenféle jel nélkül mélyen az iny alatt elkezdett teljesen vízszintesen nőni előre és tolta magaelőtt a teljes fogsort...


Rengeteg embernek rengeteg problémát okoznak ezek a csökevények... ne atért legyél magadra büszke, mert neked nem okoz gondot... hidd el, nem azért rohannak az emberek az orvoshoz, mert egy "kicsit fáj"

2018. febr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok büszke magamra, sőt nagyon az elején járok és lehet hogy nekem is problémáim lesznek vele. Csak nem értem, hogy miért létezik, ha senkinek nem tud kinőni? Szimplán kicsit nyersen fogalmaztam
2018. febr. 19. 07:53
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért létezik, mert az őembernej még szüksége volt rá. Régen sokkal hisszabbak voltak az állcsontok. Aztán az evolúció folyamatában elkezdett rövidülni, már nem vagyunk annyira rászorulva a rágásra, mint régen. És mivel az állcsont rövidült, ezért a bölcsességfognak sincs helye kinőni. Egyébként fokozatosan el fognak tűnni ezek a fogak, hiszen az evolúció ma is tart, és a felesleges dolgok szelektálódnak. Rengeteg ember már nem is rendelkezik ezekkel a csírákkal.
2018. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mert nehéz tisztítani, nekem 4-ből 3 lyukas lett, holott alig látszott még ki belőlük egy kis darab, folyamatosan beleragadt a kaja plusz nekem az alsók oldalra is nőttek, amik baromira fájtak.
2018. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi:)ezt egyébként nem értem, ha az ősembernek volt csak szüksége rá, miert nem tünt el réges rég? Na mindegy :D
2018. febr. 19. 09:33
 7/20 anonim ***** válasza:

1. hülyén nő, vagy félig nő csak, aztán begyullad

2. nem tudod rendesen mosni, szuvasodik

3. nekem pl. a sütiben maradt hülye dióhéj megroppantotta

4. fogszabályozás miatt

5. terhességnél 95%-ban úgyis tönkremegy (akkor már a full egészséges fogak is rosszabbodnak)

6. tök felesleges, haszna semmi, 99%-ban csak bajt okoz

2018. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Talán mert belekontárkodunk az agyunkkal természetes evolúciós folyamatokva, életben maradnak,nemzőképesek lesznek életképtelen egyedeink, így nem megfelelően szelektálódunk.
2018. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem nincs egy se 30felett.Csírái sincsenek.

Bár keveseknek de van akiknek jól funkcionálnak ezek a fogai.Egyik barátnőmnek pl.kivették régen a hetes fogát és a bölcsességfog van a helyén.Vagy van egy 40feletti ismerősöm neki is jó pozicióban van a bölcsességfoga,nem régen kelltt tömni neki,de azóta jól funkcionál.

2018. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nekem felül kezd kibújni,véletlenül vettem észre. Alul viszont kicsit fáj, meg a nyelvem is mellette nemtudom, hogy azért-e.

Majd meglátom mi lesz belőle. Ha ilyen alapszinten fog csak fájdogálni, akkor mennyi idő után érdemes azért elmenni fogorvoshoz?

2018. febr. 19. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!