Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítás?

Bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés
Mennyire fájdalmas? Maszek fogorvossal fogom elvégeztetni. Illetve az volna még a kérdésem, hogy eltávolítás után mennyire kába az ember (lehet vezetni)?

2018. febr. 19. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Az is csak egy foghúzás, olyan mint a többi. Feltételezem, hogy nem altatásban csinálják, csak helyi érzéstelenítésben. Nekem már sok helyi érzéstelenítéses foghúzásom, szájsebészeti beavatkozásom volt, mindig tudtam utána vezetni. Ha nagyon izgulsz, akkor utána üldögélj még a váróban 10-15 percig, hogy lenyugodj, utána már biztos nem lesz probléma.
2018. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg tökre nem olyan, ha alsó nyolcasról van szó, és műteni kell, nem csak "simán" kihúzni.

Nekem az első ilyen műtétem egy órás volt, és iszonyat rosszul voltam napokig. A második már nem volt annyira vészes.

Ismerősöm szintén megszenvedett az elsővel, kb. egy órás műtét, alig állt a lábán utána. Menni sem bírt segítség nélkül, nemhogy vezetni...

Szóval szerintem inkább legyen veled valaki, hogy ha szükséges, akkor segítsen, és hazavigyen.

2018. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én magamból indultam ki, három bölcsességfogamat húzták már ki, a negyedik ki sem nőtt. Egyik sem volt problémás, sima foghúzások voltak.
2018. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt nem írtad, neked kinőtt vagy nem.

Nekem nem nőtt ki a két alsó, és ezért kellett kiműteni.

Kaptam érzéstelenítőt, attól lezsibbadtam, igazából nem fájt, kellemetlen volt csak.

Szerintem is legyen inkább veled valaki, hogy haza tudjon kísérni. Az úgy biztonságosabb.

18L

2018. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmi extra, nekem 25 perces volt a műtét, de hazamentem, jegeltem, meg beszedtem 3-4 napig az antibiotikumot és helló.


Nem fájt, nem gyulladt be. Óvatosan ettem a másik oldalt meg alkoholt, tejterméket, emelést-hjolgatást 3-4 napig kerültem.

2018. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen fekve nőttek nekem a lentiek, csak az oldalukból látszott egy kicsi (az egyik még megvan), 3 nyomást éreztem és már varrták is. Maga a húzás nem volt több 5mp-nél! Mikor kiment az érzéstelenítő picit fájt, de lehet csak a 86 érzéstelenítő miatt ahogyan azzal szétszúrkáltak


Nekem szájsebész csinálta

2018. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak egy kicsi része látható a fognak. Amit furcsállok, hogy még nem röntgenezték meg...

Viszek valakit.

2018. febr. 22. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp csináltass röntgent!
2018. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!