Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy megszabadultam a fogszabályzómtól?

Figyelt kérdés
anyámék kényszerítettek a fogszabályzóra, de nekem elegem lett, és sikerült kioperálnom a számból nagy nehezen. hogyan mondjam el holnap (vagyis ma:P) anyáméknak, hogy megszabadultam ettől a gusztustalan izétől? nem vészesek a fogaim eggyáltalán, nem állnak ki csak egy nagyon picit a metszőfogam asszem rosszul áll, de ez nem is nagyon látszik, szal ez csak a szüleim baromsága volt. viszont félek, hogy nagyon lebasznak, és előadást tartanak nekem a hülyeségeikről, vagy valamivel meg akarnak büntetni. hogy tálaljam?
2010. jún. 10. 02:13
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

ja azt elfelejtettem hogy asszem hátul mintha maradt volna még valami a számban, ez nem okozhat gondot?


és 14/f voltam

2010. jún. 10. 02:18
 2/34 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy :D


Az egyik haverom meg a gipszet vágta le a lábáról 1-2 hét után. Na mind1.


Szerintem ne mondd el nekik. Aztán majd ha észreveszik hogy nincs a szádba, akkor mondd azt hogy:

- Nem tudom, leesett. Biztos rosszul rakta fel a fogorvos :D

2010. jún. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Ilyen koromban én is rühelltem, én még olyan tinédzserrel nem találkoztam, aki önként jelentkezett volna, hogy ő fogszabályzót szeretne :) Így hát ez a szülőkre marad. Amúgy a fogszabályzónak ilyen korban nem csak az a szerepe, hogy a meglévő hibákat korrigálja. Mivel még igen csak növésben vagy te is és a fogaid is, azt is hívatott megelőzni, hogy a fogaid pár év múlva álljanak rendezetlenül. Jobban jársz, ha most hagyod, mint hogy huszonévesen kelljen majd ezzel szórakozni..

Az állandó fogszabályzó feltetetése amúgy nem olyan olcsó dolog, jól kiszúrtál a családoddal anyagilag :P


Amúgy mi a fenét csinálsz te 14 évesen az interneten hajnali kettőkor, már nem azért?

2010. jún. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
39%
meg a fogaival is kiszúrt, nem csak a szülőkkel a hülye kis p*cs...mivel nem doki szedte le, valószínűleg fél éven belül szuvas lesz az összes foga mert megsértette...de végül is kit érdekel, hisz a fogatlan pasikra is buknak a csajok
2010. jún. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
hát öcskös, fog nélkül jobban tudsz majd szopni. gratulálok!
2010. jún. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Jaj, ne légy ilyen buta! Most kellemetlen egy kicsit, de utána nem rohadnak el a fogaid a rágáshibák és a hozzáférhetetlen zeg-zugok miatt. A fogaid még javában nőnek, te csak azt látod, hogy most nem vészes, a fogorvos viszont azt is látja, hogy még hány fogad fog kinőni és azok mennyire fogják eltolni a már kibújtakat. Arról nem beszélve, hogy a szüleiddel is jól kicsesztél anyagilag, hiszen szép kis summa a rögzített fogszabályozó. Hátul pedig a gyűrűk maradtak fent a fogadon, ezeket csak fogorvos tudja leszedni. De újra írom, gondold át, térj észhez és rakasd vissza a fogszabit!
2010. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hihetetlen, de a fogszabályzót a többi ember idősebb korban sem poénból csináltat. Valószínűleg megvolt az oka, ha a szüleid a fogorvosoddal együtt (!) úgy döntöttek, hogy erre szükség van. Már csak a felrakása is szép pénz, grat.

Aztán, ha már ilyen laza vagy, hogy mit sikerült alkotnod, akkor ahhoz is legyen már benned elég vér, hogy odaállsz eléjük, aztán előadod nekik. Nem gondolod komolyan, hogy nem fogják észrevenni...

Ami a szádban maradt, az vagy ragasztóanyag vagy még ott van valamelyik brekett. Tökmindegy, fogorvoshoz el kell menni, majd ő lecsiszolja, aztán ha szerencséd van, fel is rak egy másikat és közben jól leolt ő is.

2010. jún. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel a szüleid ki fogják verni pár fogadat, amikor megtudják, hogy mekkora "észlényt" sikerült összehozniuk...
2010. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Hogy tudtad leszedi a ragasztót is? Vagy az most a fogadon van? Mert akkor nagyon szép lesz pár hónap múlva. Jobb eseteben csak elszíneződik, rosszabban pedig fogkő is fog képződni rajta. Hmm, guszta lesz! :)
2010. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
De légyszi írd már majd meg a szüleid reakcióját! :D
2010. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!