Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy megszabadultam a fogszabályzómtól?

Figyelt kérdés
anyámék kényszerítettek a fogszabályzóra, de nekem elegem lett, és sikerült kioperálnom a számból nagy nehezen. hogyan mondjam el holnap (vagyis ma:P) anyáméknak, hogy megszabadultam ettől a gusztustalan izétől? nem vészesek a fogaim eggyáltalán, nem állnak ki csak egy nagyon picit a metszőfogam asszem rosszul áll, de ez nem is nagyon látszik, szal ez csak a szüleim baromsága volt. viszont félek, hogy nagyon lebasznak, és előadást tartanak nekem a hülyeségeikről, vagy valamivel meg akarnak büntetni. hogy tálaljam?
2010. jún. 10. 02:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
nem fogja: vagy agyonütik vagy eltiltják mindentől 25 éves koráig, beleértve az internetet is :D
2010. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

na üdv itthon, nem vették még észre, mert reggel gyorsan elhúztam suliba. először is:


1

11:12 az én szüleim engemet soha nem ütöttek meg, és ha téged a tieid igen, akkor sajnállak, de az enyémek nem agresszívak, büntetés alatt mást értettem nem fizikai bántalmazást,de tőled mit is várhatok, te csak azt láttad....


2


aki meg aszongya hogy visszateszik, azt kötve hiszem, mert egy csípőfogóval gányoltam szét, csak hátul nem tudtam, de már rajta vagyok, nem akarok fogorvoshoz menni.


3.


még egyszer nem engedem hogy ilyet feltegyenek nekem, mert úgy megharapom az ujját a fogorvosnak ha kísérletezik, hogy az úgymarad!


Viszont még mindig nem tudom hogy tálaljam itthon a szülőknek. ezért kértem a segítséget. amúgy aztmondta a fogorvos olyan lehet a fogam mint apámnak, mert neki is állítólag rosszul állnak, hát a nagy frászt állnak rosszul, semmi gond nincs vele, eddig neki nem szóltak be soha. és sztem, lehet még fiatal, de nem hülye lévén, az a véleményem, amíg nem akadályoz az életben, a mindennapos használatban, vagy nem olyan ronda mint egy ősembernek, addig NEMKELL!

2010. jún. 10. 14:19
 13/34 A kérdező kommentje:

ja, és 5:36:


ez tapasztalat ugye?


akik rendesen tudtak idáig válaszolni, azoknak kössz mindent! anyámék 6 ra jönnek haza kb, addigra kikéne valamit találni!

2010. jún. 10. 14:27
 14/34 anonim ***** válasza:

Na erről beszéltem, ha itt tudsz pattogni, meg mutatod, hogy mekkora ász vagy, de a szüleid előtt meg be vagy sz*rva. Menjél oda hozzájuk, és meséld el szépen úgy ahogy nekünk is. Esetleg próbáld meg elmondani nekik, hogy miért nem akarsz fogszabályzót, de érvekkel, és ne úgy, hogy jaj, mert hülyeség, meg felesleges, meg én úgyis jobban tudom stb. Ez már nem fog menni, mi?


Amúgy elmondanám neked, hogy a fogszabályzót elsősorban nem azért rakják fel, hogy szép legyen a fogsorod, ez csak egy érv a sok közül, amit azért hangsúlyoznak, hogy a 14-20 éves fiatalok könnyebben belássák, hogy szükséges. Valójában az a lényeg, hogy a szabályos fogsort sokkal könnyebb tisztítani és rendben tartani. Mert ha a fogak takarják egymást vagy nagyon szorosan vannak, akkor a lepedéket sokkal nehezebb onnan kiszedni és a két fog találkozásánál nagy eséllyel elkezd kilyukadni.

De egyébként ezt is leírták már előttem, valószínűleg elkerülte a figyelmedet...

2010. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért nem tudtad kibírni azt az 1-1,5 évet. Én 20 éves vagyok és lassan 2 éve van fogszabályozóm. Nem biztos, hogy azért kellett neked, mert "csálék" a fogaid. Nagyon sok harapási rendellenesség van, ami mellett lehet szép a fogsor, de a harapás akkor sem korrekt.

Tanácsot továbbra sem tudok adni, hogy hogy tálald, egyszerűen szerintem tök mindegy, hogy hogy tálalod, a szüleid ki fognak akadni. És legalább most menjetek el fogorvoshoz, mert az ottmaradt ragasztót muszáj polírozással eltüntetni, különben nagyon könnyen szuvasodni fog a fogad. A gyűrűt meg ne is próbáld lefeszegetni, ahhoz az orvosok is nehezen tudják leszedni, pedig speciális fogójuk van hozzá, nem harapófogó.. Megsértheted a fogad, ne játssz vele, ha hülye voltál, akkor legalább ne legyél méghülyébb, menj el az orvoshoz, majd ő leszedi a gyűrűt is és a ragasztómaradványokat is.

2010. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
akkor muszáj lessz visszamenni az orvoshoz.:( Na mind egy, van egy jó ötletem, megírom sms ben a szüleimnek, aztat ha hazajönnek lenyugszanak addigra és nem fognak kiabálni, mert ez az amitől nagyon félek, mert folyton kiabálnak, veszekszenek, én meg ezt nem bírom. de ha visszamegyek a fogorvoshoz az ugye, nem kényszerítheti belém hogy más fogszabájzót tegyen fel? pl korlátoznak, vagy erőszakkal a segédei valahogy lefognak? mert ha ezt teszik akkor inkább nem is megyek, majd kijön valahogy magátol az a szarság. amúgy mik ezek a harapási problémák, vagy mik? ezekből mi bajom lehet?
2010. jún. 10. 14:41
 17/34 anonim ***** válasza:

Sokféle van, pl. keresztharapás, élharapás, nyitott harapás, mélyharapás, elcsúszott középvonal. Ezek érinthetnek 1-1 fogat, de kiterjedhetnek az egész fogsorra is. És lehet, hogy valakinek 2-3 harapási rendellenessége is van. De ha beírod a google-be, hogy harapási rendellenesség vagy harapási anomáliák vagy Angle osztály, akkor sok mindent olvashatsz.

És sokféle következménye lehet, az egyszerű állkapocs-ízület fájdalmától/ropogásától egészen a fogágybetegségekig, amik pedig hosszútávon a fog elvesztéséhez vezetnek.

De nyugi, nem, nem fognak lefogni, majd leszíjazni és újabb fogszabályozót erőltetni a rád.

2010. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok, hogy ezzel a "csípőfogós manőverrel" mennyire cs.szted szét a fogzománcod. Lehet, hogy pár év múlva már egy ép fogad nem lesz, ha szétkarcoltad a zománcot. Mindenképp vissza kellene menni a fogorvoshoz, hogy legalább a ragasztót leszedje normálisan.
2010. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

1


93% nak.


és ezekből a harapási problémákból, mégis mi bajom lehet?


2


utsónak.


szóval, nemtudom nem látszik rajta karc, de most azért kicsit ideges lettem. figy, te mégis mit csináltál volna a helyemben, ha nm akarsz szabályzót? mert azért engemet lelkileg is megviselt hogy egy ilyen szarság van a számban. akkor muszály lesz visszamenni az orvoshoz, de nem tud valamit csinálni, hogy ha megkarcoltam ne legyen gond belőle? pl kezelni valami ecseteléssel vagy mivel? vagy azt nemlehet?


írtam sms-t apunak, az fölhívott és aztmondta, nem ér most rá, és otthon megbeszéljük. nem volt ideges a hangja, remélem nem is fog kiabálni.

2010. jún. 10. 16:10
 20/34 anonim ***** válasza:
ha szétcseszted a fogaidat, azzal már nem tudnak mit csinálni, majd húzzák és tömik...25-30 évesen meg protkód lesz....
2010. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!