Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzott fog pótlása hogy...

Kihúzott fog pótlása hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hála az égnek, mindig normálisak voltak a fogaim, figyeltem is rájuk, azonban sajnos most van egy lyukas fogam (jobb felső kisőrlő), eléggé fájdogál mostanában és hát mint mindenki, én sem szeretek fogorvoshoz járni. Valószínűleg már húzás lesz a vége, én legalábbis azt szeretném, de fogalmam sincs, hogy a húzott fog hogyan és miként pótolható, illetve, hogy ez mennyi macerával jár.

2018. márc. 18. 00:33
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%

Híddal vagy beültetéssel.

De első körben a fogorvos nem fogja egyből a húzást javasolni; amennyiben lehetséges, igyekszik megmenteni a fogat töméssel, gyökérkezeléssel. Ha ez nem működik, akkor jöhet szóba a fog eltávolítása és pótlása.

2018. márc. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. implantátum - nem mindenkinek lehet, és van akinek a szervezete nem fogadja be (nem olcsó mulatság)

2. híddal, de itt két másik ép fogadat is meg kell csiszolni hozzá

2018. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb menj el fogorvoshoz, hátha még lehet gyökér kezelni.
2018. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem lehetett sajnos. Ráadásul az SZTK-s doktornő szétbarmolta az egészet, eltörte, azt mondta, nem engedi el a gyökér. Fúrta, úgysem jött ki, több darabban sem. Azt mondta, menjek szájsebészetre a Honvédba. Ma elmentem egy magánklinikára, ki tudták szedni, igaz, több darabban, fúrta, de kijött. :( Hát eléggé szomorú vagyok és megviselt ez a két nap, de legalább túl vagyok rajta.
2018. márc. 20. 11:01
 5/6 TR75 ***** válasza:
Ha hidat csináltatsz, érdemes olyan fogorvost választani, aki inlay-hidat is tud csinálni (már ha az szóba jöhet egyáltalán, mert nem minden esetben lehetséges). Az inlay-híd esetében nem csiszolják a szomszédos fogakat, hanem hasonlóan fúrják őket, mint töméskor, és abba ragasztják a híd pilléreit. Kevésbé invazív a hagyományos hídnál (naná, hogy drágább), ezért nagyobb az esélye, hogy a preparált fogaknak később sem lesz bajuk (hacsak el nem törik maga a híd, tovább használható a pótlás).
2018. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hídat azt érdemes alaposan átgondolni, hiszen egy foghely miatt, két egészséges fogat lecsiszilnak vagy kifúrnak. Az implantátum lenne a legjobb, csak az áruk az húzós.
2018. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!