Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor kell kijönnie a bölcsess...

Mikor kell kijönnie a bölcsesség fognak?

Figyelt kérdés
19 vagyok és ismerőseimnek már tizenéves korára már egy legalább kijött, nekem még nem. Van olyan eset, hogy nem nő ki, vagy ha igen az nem fáj?
2018. márc. 21. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem huszonéves koromban jött ki, egyáltalán nem fájt.
2018. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nincs ilyen, hogy ekkor vagy akkor ki kell jönnie. Az ókorban még szinte mindenkinek kijött a bölcsesség foga, de a kor előrehaladtával, ahogy kevesebb rágásra volt szükség az ételekhez, fokozatosan elsatnyult a fog, úgyhogy van akinek csak részlegesen jön ki, és van, akinek egyáltalán. Akinek meg kijön, sokszor problémát okoz, mert rosszul nő, alá nő a másik fognak stb.

Örülj neki, addig nincs gondod vele.

Nekem félig kinőtt mind a négy, fájdalom nélkül, viszont már csak egy van belőle, mert annyira ergya fogak voltak, hogy rögtön el is romlottak.

2018. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki, ha sohasem jön ki.


Nekem kinn volt mind, ebből kettő alsót tömni kellett egy év után.


Most pedig hármat már ki kellett műteni, mert széttörtek a gyökérnél, egy mandula után.

2018. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem jön ki, csak nem tudtam, hogy ez rossz vagy "normális".
2018. márc. 21. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben nincs olyan, hogy normális vagy nem normális. Van akinek soha nem jön ki, pl. anyukáméknak nem jött ki egyik sem, nekem meg négyből 3 kint van, 24 éves koromra.

Ha normálisan nő, gyakorlatilag nem okoz csak minimális kellemetlenséget.

2018. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 24-25 évesen durrantak be, ki kellett műteni az alsókat.
2018. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!