Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pánikrohamaim vannak a fogszab...

Pánikrohamaim vannak a fogszabalyozo miatt Mit tegyek? Megtudnatok nyugtatni?

Figyelt kérdés

Mar ketszer belevagtam a fogszabalyozoba de eddig nem engedtem fogat huzatnj ezert belso fogszabalyozokat kaptam ami kitagitotta volna a szajpadlasom...mindegy ezekez feladtam

Most ujra belevagtam (17/L) 4 fogamat mar ki is huztak (osszes 4est) miatta (also fogsorom enyhen torlodott felso 4fog 8mm-rel kijebb all az alsonal) es ujra kezdodtek a panikolasaim

Nagyon megijedtem a fajdalomtol ami majd var es megingodtam hogy valoban kellett e nekem ez az egesz

Sajnos a tanulmanyaimra is rament ez a panik itthon edesanyamat is kikeszitettem de tamogat

Mar visszafordithatatlan a folyamat

Attol felek hogy nem leszek mar ujra boldog fogszabalyzoval mert folyamatosan fajni fog meg csak a gond lesz vele



2018. márc. 21. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugodj meg először is. Figyelj. Nekem azóta volt fogszabim, mióta kibújt az összes maradandóm. Először éjszakai kivehetőt kaptam. Összesen 3-at. 8.-os tablókép készítése napján tették fel a maradandót. :D Hát gondolhatod mennyire volt őszinte a mosoly a képen. Négy évig volt fenn. Nekem is pont a négyeseket kellett kihúzni, mert a szemfogaim nem fértek el. Én is megsirattam mindet, mert tök egészséges fogacskák voltak. :( De ezzel együtt még a felső metszőim is el voltak forogva 90 fokkal. Nagyon durva volt. Amikor felteszik, akkor kicsit kikezdi a szádat belül, de lehet kapni ilyen viasz szerű anyagot, amivel kis gombócokat formálsz és rágyurmázod oda, ahol kikezdi a szád. A feszítő érzés minden húzás után természetes. Ehhez a húzás napján és másnap be lehet venni fájdalomcsillapítót. Legalábbis nekem iszonyat alacsony a fájdalomküszöböm és elég volt csak ennyi. Kb. 7 napig feszülget és leginkább a pépeset eszed, mert fáj a rágás. Almát csak felszeletelve ehetsz és a főtt kukoricába harapást is el kell felejteni, de meg lehet oldani konzerv morzsolt kukoricával. ;) 4 év után mikor levették, az volt az első dolgom, hogy vettem egy almát és beleharaptam. Gyönyörű lett a végeredmény. Mindenki dicséri a gyönyörű mosolyom. Énektanár lettem, tehát ki kell nyitnom a szám. :) És önbizalmamnak kell lenni. Nélküle nem menne. Az első szerelmem is fogszabisan járt velem. Simán tudtunk csókolózni. :) Nem okozott problémát.

Fel a fejjel és vágj bele! Hidd el, megéri!

2018. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő a légzéstechnikád. Annak a javítására kellene koncentrálnod.
2018. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!