Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már itt olyan közületek...

Volt már itt olyan közületek akinek be volt nqgyon gyulladva a foga és Dalacint írtak fel neki és az levitte a gxulladást?

Figyelt kérdés
Mert én most is így vagyok de a múltkor vágni kellett tehát a genny az nem tűnt el a gyógyszertől.Persze hogy a négy napos ünnep alkalmából nekem ismét ezzel kell bajlódnom...

#foggyulladás #Dalacint
2018. márc. 29. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen
2018. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem hogy mennyi időnek kell eltelnie amíg elkezd apadni?? És hová tűnik a genny??
2018. márc. 29. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az okot kéne megkeresni miért gyullad be ennyire a fogad. Lehet gyökérkezelni kéne...
2018. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát gyökérkezelt fog,koronás..de van a gyökér csúcsnál egy góc.. Mondta a dr nő hogy most nem tudja kifúrni hogy letisztuljon..ezért adott antibiotikumot. DE mindig úgy érzem hogy siet hogy nem érdekli igazán..persze SZTK
2018. márc. 29. 16:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" DE mindig úgy érzem hogy siet hogy nem érdekli igazán..persze SZTK" Mondjuk ha még 20 olyan beteg ül kint a váróban, mint te meg még 5x ennyien vannak beírva csak a hétre, akkor van is hová sietnie. Plusz még ott vannak a betoppanó "most fáj a fogam, de már 10 éve szuvas" páciensek is.

A dalacin kb 3 nap után kezd hatni. A gennyet a nyirok- és vérerek elvezetik. Alapvetően ez történik minden kisebb sebnél/gyulladásnál. Ha valamiért nem tud a genny megfelelően ürülni (pl. akut gyulladás vagy anatómiai okok), akkor kell külső beavatkozás (bemetszés vagy a gyökércsatorna megnyitása). Az antibiotikum a meglévő gennyet nem tünteti el, viszont segít a baktériumok irtásában és gátolja a szaporodásukat. A kúra kezdetén előfordulhat hogy ezért a genny termelődése fokozódik, de rendszerint 3 nap után a gennyesedést okozó baktériumok nagy részét kisöpri. Ezen kívül a gennyes arcduzzanaton sokat segít a párakötés is (zsíros krém az arcra, nedves gézlap, nejlon fólia, száraz gézlap és az egész rögzítése egy sállal vagy pólyával).

Jelentősen erősödő panaszok esetén azonnal menj vissza a fogorvoshoz (vagy keress egy fogászati ügyeletet), hogy írjanak fel erősebb antibiotikumot.

Gennyes gyulladásnál egyébként azért is jó az antibiotikumos védelem, mert ezt a területet nem lehet elérzésteleníteni. Márpedig ha van ott még élő ideg (akár a gyökércsúcs környékén), akkor a kezelés nagyon fájdalmas tud lenni.

2018. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Hát most úgy látom jobban be van dagadva az egész ajkam.. Iszonyatosan félek hogy mi lesz ezen a hétvégén velem?
2018. márc. 29. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

(5. vagyok) Ha úgy érzed csak rosszabbodik, akkor jobb ha elmész egy fogászati ügyeletre. Ott írnak fel erősebb antibiotikumot és esetleg megpróbálják megnyitni. A gyökértömést nehezebb kiszedni a csatornából, mint az ideget (mechanikailag jobban odatapad, szilárdabb), de megoldható.

Azt is figyelembe kell venni, hogy van rá esély hogy nem menthető a fog és ki kell húzni. Főleg ha ciszta van a gyökércsúcson és nem egy könnyen kezelhető frontfogról van szó.

Jobbulást kívánok!

2018. márc. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5.! Uhh..láttam Te sem tudtál aludni, mint én...egy perc nem sok annyit nem aludtam.. hát kíváncsi leszek mi lesz ezzel a fogalommal.. Most fel van dagadva. jegeltem, szedem w Dalacint, és hát várok..érdekes ettől tartottam az utóbbi időben hogy csak nehogy begxulladjon elöl a fogam... Hát bejött... ;/...most én már nem bízok abban hogy a Dalacin leviszi a dagadást...
2018. márc. 30. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül, kérdező?
2021. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!