Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak is okozott már ilyen...

Másnak is okozott már ilyen fájdalmat a bölcsességfog kinövése?

Figyelt kérdés
Számomra igai szenvedést jelent.Három bölcsességfogam gyorsan,fájdalommentesen kinőtt,de most az utolsóval nagy gondjaim akadtak.Reggeltől egészen estig fáj,nyilal,szúr és néha le is zsibbad.A kérdésem először is az lenne,hogy mit lehet tenni a fájdalom enyhitése érdekébe és az,hogy átlagosan mennyit tart egy bölcsesség fog kinövése ,tehát mennyi ideig kell elviselnem ezt a tortúrát?(bocsánat a hosszú i ért nincsen a billentyűyetemben) 14L

2018. ápr. 17. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon egyénfüggő.

Ha nagyon fáj, akkor fogorvos. Lehet, hogy egyszerűbb volna kiszedni.

2018. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam szintén három teljesen jó, a negyedik katasztrófa, viszont ez 2 hét cataflam évente egyszer-kétszer.

Hogy miért? Sajnos az egyik rosszul nő, kiműteni nem tudják (vagyis tudnák, de az ideg a gyökerek között megy, így nem merik vállalni), amíg be nem gyullad, vagy nagy gáz nincs vele, addig én a kockázatot nem vállalom, hogy lebénuljon a fél arcom. Viszont ha megmozdul, a teljes alsó állkapcsom fáj. Így marad évente néhányszor két hét cataflam.

A másik, ami még jó a fogra az a Voltaren Dolo, szerintem neked elég egyet is bevenni, ha a hatóanyaghoz nem vagy hozzászokva (engem gyógyszertárban homályosított fel egy kedves patikus, hogy ha ezt, vagy a vény nélküli cataflamot kettesével szedem, nem kell orvost kajtatnom, és a vényre kapható cataflamnak megfelelő hatóanyagot viszem be). Szerintem neked ebből egy is használni fog, napi 3 már elviselhetőre csökkenti a fájdalmat.

2018. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. ápr. 17. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Én cataflam dolo-t szedek szintén vény nélküli napi 2-val elvagyok ha fáj a fogam de nem tud gyorsan fogadni az orvosom.
2018. ápr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy cataflam vagy flector.

Az hogy meddig nő nem tudja senki megmondani. Nekem nagyon sokáig nőttek. Van hogy abbamarad egy ideig aztán újra megindul. Nekem hálisten nem fájt egyik se csak az ínyem volt kicsit érzékeny. Tesóm meg sírt a fájdalomtól. Tudom milyen rossz meg tudlak érteni. Tehetsz rá hideg borogatást is.

2018. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!