Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kit mennyire viselt meg, hogy...

Kit mennyire viselt meg, hogy a mozgó fogait nem lehet megmenteni, implantátum kell helyette? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés

Meglazultak a fogaim, kezeli az orvos, főgkő leszedés,fogköz tisztitás, Curasept 220-as öblögető. Kicsit javult, de azt mondta a dr.nő, hogy érdemesebb kihúzni és helyette implantátumot tenni, hogy stabil legyen.

Nagyon megvisel a jelenlegi helyzet, nem tudom tul tenni magam rajta, állandóan ezen jár a gondolatom,nem szeretnék fog nélkül lenni. Aki volt ilyen helyzetben, hogyan érintette?



#annabella5
2018. máj. 6. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

29 éves pasi vagyok, elől az összes metszőfogam tömött és gyökérkezelt...


pár napja törött le szinte tőből a bal kis metszőfogam.

előtte azt hittem, hogy húú de fogok majd pánikolni ha ez megtörténik, közben meg totál nem érdekel :D

fogorvoshoz majd 1 hét múlva tudok csak menni, na meg mire még kihúzza a beletört darabokat stb...

Inkább anyagilag "visel meg", mert rohadtul nincs pénzem rá sajnos...

2018. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyit azért hozzátennék, hogy attól, hogy lazák a fogaid nem feltétlen jelenti azt, hogy rövid időn belül ki fognak törni!


Nekem több mint 10 éve "lötyögnek", persze ez nagyon nagyon minimális mozgás és ezt az 1-et leszámítva eddig nem tört ki fogam :D


(de ami késik nem múlik)


még annyi, hogy nem feltétlen kell kihúzni a fogat, hogy felépítsenek egy újat...

lásd itt:

[link]


minden csak pénz kérdése!!!

Remélem én is megúszom kihúzás nélkül mert arról nincs kellemes élményem (bel alsó hátsó örlőfog úgy 8 éve húzták ki és alig akart kijönni, tiszta vér volt minden :D)


remélem nekem is meg tudják majd oldani hasonló módon mint az oldalon lent látható

2018. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem viselt meg, nem tudtam mit tenni
2018. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem kitörtek egy baleset miatt az első 3 fogaim. Az egyik helyett kellett implant a másodikat gyökércsappal építették a harmadikat csiszolták és ezekre lett korona. Engem semennyire sem viselt meg pedig 4 hónapig nem volt fogam csak kivehetős. :D
2018. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, a gyökércsappal építettre kellett fizetni vagy TB-re csinálták?

ha kellett mennyit kellett?

köszi! :)


amúgy vicces mert én is "fostam", hogy húú mi lesz ha kitörik a fogam, erre kitört, kivettem a számból és nyugodtan ettem tovább, csak fél órával később néztem meg tükörben a gyönyörű mosolyom :)

2018. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, mert nekem már annyira fáj az összes - 30 vagyok, terhességet végighánytam, plusz hormoningadozás -, hogy alig várom, hogy kihúzzák és végre megszűnjön ez a szr, örökös sajgás.
2018. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Biztosan nem erre a válaszra számítasz, de amikor ilyen probléma merül fel, akkor én nem teljesen értem, hogy a páciens mégis mire számít, mikor otthon észreveszi, hogy mozognak a fogai? Ez nem egy nap alatt alakul ki és őszintén nem értem, hogy mi az elképzelés a fejekben, amikor már mozog, esetleg nem is mer az ember bármit enni, nehogy ott maradjon az almában a foga, aztán meg úgy fogadja a hírt a fogeltávolításról, mint derült égből villámcsapást. Azt már csak félve merem leírni, hiszen az emberek döntő többsége sosem érzi hibásnak magát, legrosszabb esetben mindig lehet genetikára fogni mindent, de nagyon komoly szájhigiéniás hiányosságaid lehetnek, ha idáig jutottál. Ezt támasztja alá a fogkő eltávolítás is. A fogkő az ott maradt lepedék mineralizálódott változata. Tehát van egy amúgy rossz szájhigiénéd, amit tetőztél azzal ,hogy nem jártál elég gyakran fogorvoshoz, mert legalább félévente illő leszedetni a fogkövet, hamár a fogmosás nem megy olyan jól (bár hangsúlyozom, hogy ez sem helyettesíti a jó szájhigiéniát). A fogköztisztítás nem az orvos feladata, hanem a tiéd, nem azért, mert van egy fogágybetegséged, hanem azért, mert a fogak közötti területet nem tisztítja semmi, csak a fogselyem, vagy fogköztisztító kefe. Ha neked ez új, az azt jelenti, hogy a fogaid felületének a fele egész életedben nem volt megmosva. Ez olyan, mintha nem fürödnél soha egyáltalán, csak egy lavór vízben mosnál kezet, arcot meg feneket, a tested többi része meg maradna úgy.

Mindehhez hozzájön, bár őszintén remélem, hogy az orvos is így értette, hogy implantátummot nem pakolnak be akárki szájába. Ha nem javítasz drasztikus módon a hozzáállásodon, akkor akárki akármilyen implantot berakhat, de pont ugyanez a gyulladás ki fog alakulni és akkor ki kell venni.

Úgyhogy bocsi, ha nem buksisimogatást kaptál, csak szeretném kihangsúlyozni, hogy azért a te hanyagságod nagyon durván benne van ebben az állapotban, ha eddig nem viselt meg az a trágya, ami a szádban volt ,akkor most nem értem, hogy miért csinálsz tragédiát, hogy ki kell húzni a nyilvánvalóan katasztrófális állapotban lévő fogaidat. Ha így döntött az orvos, akkor nem éppen csak hogy mozognak, azokat általában meg lehet menteni (nagyon komoly szájhigiéniával!), de ha a húzás a megoldás, akkor már konkrétan integetnek a fogaid egy kisebb szél hatására, ha teliszájjal vigyorogva közlekedsz az utcán.

És elő lehet hozakodni mindenféle genetikával, meg betegségekkel, csak azon betegségek, amelyeknél nincs összefüggés a fogágy állapotba és a lepedék/fogkő mennyisége között, eleve kontraindikálják az implantátumot, ráadásul aki ilyen betegségek mellett nem jár 3 havonta fogorvoshoz, annak aztán tényleg nem lehet vmi fontos a szája.

Mindenesetre kívánom, hogy ne fogd fel ezt az egészet ekkora tragédiaként és képes legyél azon változtatásokra, amiket leírtam, mert úgy viszont sokáig lesz szép mosolyod, még ha implantátummal is.

2018. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös nekem magánorvos csinálta az egészet.

Nem tudom pontosan mennyi volt a gyökércsapos felépítés mert annyi mindent csináltak hogy elvesztettem fonalat mi mennyi volt. :D De olyan 18 és 25 ezer között.

2018. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi, az még belefér! :)


Én sajna nem tudok a héten fogorvoshoz menni csak jövőhéten...

(ma hashajtózás, holnap altatás, szerda lábadozás, csütörtök másik orvos, pénteken meg nincs fogászat úgyhogy 1 hét múlva jutok el fogászatra.)

2018. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!