Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljesen depresszióssá váltam...

Teljesen depresszióssá váltam az orvos miatt, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a helyzet, hogy már napok óta aludni sem tudok, felébredek sírva alszom el és kelek fel, ha eszembe jut ,hogy csak húzza az időm a fogorvos. Előzmény az,hogy a harapásom nem jó, ez sajnos az egyik oldalt arcomon is látszik ,tehát kicsi asszimmetriát okoz, enyhe mély-harapásom is van,ezárt fogtam magam elmentem fogszabályzó orvoshoz magánba aki csináltatott röntgent és mondta ,hogy ő tovább irányít egy orovshoz,mert valamit lát a csontoknál az arccsontba egy deformitást amit csak azaz orvos tud kezelni. Én elmentem hozzá ,de már több mint fél éve húzódik az egész. Eleinte én türelmesen vártam, de kezdjük ott hogy ahogy elmentem hozzá kiírt valami fotózásra, ahol minden irányból lefotózott mondjuk ezt sem értettem mire jó, aztán csináltatott egy harapásemelőt és eddig úgy volt,hogy ki sem vehetem a számból 0-24-ben bent kell lenni és elvileg ez helyre húzza a harapásom erre hónapok várakozása után kitalálta ,hogy még valamit bele szereltet a harapásemelőbe úgyhogy kivetette velem és már több mint egy hete nem adta vissza. Most az egész harapásom megint elromlik,hogy kivette. Közben persze eszi a pénzem, hiába kérdezem, hogy mi lesz mire számíthatok azt mondja nem tudja. Azt is mondta, hogy még hónapokig fogja velem hordatni ezt a harapásemelőt amit szintén nem értek ,hogy miért. De legalább mondana valami tervet,nem is értem miért kellett ide jönnöm és miért nem tudta a másik orvos elekzdeni a fogszabályzást pontosan. Én már elfogytam minden türelmemmel , nem tudom hogy mit tehetnék ? Elkeseredtem és kb csak sírni tudok az elmúlt napokban, hogy csak az időmet pazarolja még ő se tudja megmondani, hogy mi lesz ..
2018. máj. 11. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Válts orvost. Ha a városban nincs más, akkor menj a legközelebbi városba. Illetve kérdezz körbe ismerősöknél, hogy kit ajánlanak.
2018. máj. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el másik orvoshoz is és meséld el neki mi volt és kérd ki a véleményét.
2018. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valts orvost. Hasonlo gondjaim voltak. Sima fogszabalyzom volt 2,5 evig es rendbe is hozta. A melyharapast, a keresztharapast meg az asszimetriat is.
2018. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem jövőhéten felhívom azt a fogorvost akivel akartam csináltatni a fogszabályzásom ,elmesélem neki ,hogy mi történt ennél a másik orvosnál és kikérem a tanácsát. Ez a mostani orvos meg nem tudom, hogy nincs lelkiismeret furdalása :( hogy bánhat így a betegeivel.. nagyon elégedetlen vagyok vele nem csak emiatt,hogy sokáig húzza a "kezelést" , nem csak amiatt ,hogy nem kommunikál velem semmit és hiába kérdezem válaszolni nem tud, hanem pl az árakat se szokta közölni csak utólag,hogy ja hozzál ennyit meg annyit ,odahív egy csoport tanulót akik engem bámulnak mint egy bazári majmot , amikor behívott az állami rendelőbe egyszer nem a magánba akkor meg rám se nézett,nem hívott előre, egy órát kellett várnom, holott 1 percre hívott oda... szerintem borzasztó amit művel és ezzel sajnos bennem meg olyan érzést kelt,hogy magamat kezdem okolni,hogy miért bánik így velem,miért nem beszél hozzám,miért nem stb tuti az én hibám, teljesen a szívemre veszem az egészet ,de legalább haladnánk valamerre és nem,semmi nem történik..
2018. máj. 11. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy picit a kelleténél jobban a szívedre veszed ezt az ügyet. Ha valaki jó a szakmájában, akkor nem kérdés hogy elfoglalt tud lenni. Egy fogorvosnál ez annyit jelent hogy az aznapra szánt betegei megduplázódhatnak és csúsznak az időpontok.

A fogszabályzásról annyit kell tudni hogy ez egy elég friss szakága a fogorvoslásnak (maga a fogászat is csak 1-2 évszázada lett elismert orvosi tudomány). És annak ellenére hogy a fogászat milyen gyorsan fejlődik, ez a fogszabályzásról nem mondható el. Egy tömés megvan fél óra alatt, a fogszabályzás eredményét viszont csak legjobb esetben is 2 év múlva láthatjuk. Ez igen hosszú idő, ráadásul nagyon sok múlik a páciens kooperálásán (fogápolás, rendszeres kontroll, együttműködés, utasítások betartása). Így egy fogszabályzós szakorvosnak sokkal kisebb a tapasztalatszerzési lehetősége, mint bármely más orvosnak.

Persze számítógéppel meg lehet csinálni egy tökéletes mosolytervezést, de ez nem ilyen egyszerű. A gép mutathat egy képet, ami külsőre teljesen hibátlan, minden fog a maga helyén van ahogy a nagykönyvben meg van írva. Belül viszont nagy problémák lehetnek: a megváltozott terhelésre nem biztos hogy jól reagál az állkapocsízület (nehéz rágás, kattogás, ízületkopás, zsibbadás, fájdalom, akár arcidegzsába...). Más kérdés hogy egy kezeletlenül hagyott szabálytalan fogazat is vezethet ugyan ide.

Fogszabályzásban összességében egy kisebb eltérésnek sokkal jobb a prognózisa, mint egy összetett esetnek. Ezen kívül sosem lehet azt mondani hogy a tervezés 100%-os sikerhez fog vezetni vagy hogy végig ugyanaz lesz a terv. Az hogy a fogorvosod azt mondja nem tudja mi lesz, nem azt jelenti hogy nem érti a helyzetedet vagy hogy hülye a szakmájában. Egyszerűen csak nem tudja hogy a fogaid/állcsontod hogyan fog reagálni a változásokra. Korrektebb válasz mintha azt mondaná hogy következő alkalommal biztosan ez lesz, ennyi pénzt hozzál - aztán meg változik a terv és mégsem (mondjuk talán fogalmazhatott volna normálisabban is).

2018. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen nekem recseg,ropog,fáj a kezeletlenség miatt. Épp ez is volt a másik ok ami miatt elmentem fogszabályzót csináltatni,de ugye a doki nem kezdte el,mert látta a felvételeken,hogy ez egy ritka eset így elküldött az állítólag hozzáértőhöz. Ő meg csak vár arra,hogy elmúljon a fájdalom ...szerintem jobb lenne drasztikusabban kezelni pl fogszbályzás vagy egy műtét. De ő csak várakoztat hónapokig évekig ..
2018. máj. 13. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!