Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét meddig...

Bölcsességfog műtét meddig fog fájni? Észreveszik itthon?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem kerül semmibe amúgy.
2018. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
De mivel iskolás vagy és emiatt gondoskodási kötelezettségük van, ugyanúgy mehetsz evvel a rendőrségre, hogy nem engedik az orvosi ellátásodat, stb.
2018. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A magánorvos dehogy nem.

A szâjsebészetre beutaló kell, ez a szabály.

2018. máj. 14. 14:22
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen simán elmehetsz magadba is, az meg hogy suliidőben van doki, az sem nagy probléma, mivel már nagykorúként te is igazolhatsz magadnak. Nem kell kihagynod az egész napot, 1-2 óráról szólsz ofődnek hogy engedjen el, egészségügyi okokra hivatkozva, biztosan elenged. Ha meg nem olyan jófej akkor max az a nap kimarad, de magadnak még mindig tudsz igazolni, de a tanár biztosan megérti a helyzetet.
2018. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha gyulladt, gennyes, akkor nem is fogja kiszedni rögtön, hanem kapsz gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot, meg cirka egy hétre időpontot, hogy addig szedd be szépen. Gyulladt fogat nem műtenek, mert elfertőződik.


Egyébként lehet menni közvetlen szájsebre is, mifelénk legalábbis. Én anno körzeti dokinál kezdtem, meglátta, hogy bölcsességfog, széttárta a kezét, hogy ő ehhez biza hozzá nem nyúl. Beutaló, kórház a város másik végén (fene se tudja, miért pont oda tartozom...), akkor még nem volt nagyon gyulladt, így csak először röngten aztán időpont a kiszedésre. Megállapította a doki ott, hogy szedjünk ki egy másodikat is, a harmadikat bent hagyta, hátha kinő.

Azt mondta, hogy nem kell újra lefutnom ezeket a köröket, ha bármi bajom van, kezdhetek kapásból a szájsebészeten.

Az már más kérdés, hogy mészárszék volt, így legközelebb inkább magánhoz mentem, de visszamehettem volna hozzá évek múltán beutaló nélkül, ha akarok.

2018. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hasznosak ezek a válaszok.

Azt tudom, hogy sima fogorvos nem tud vele mit kezdeni, viszont ezt muszáj kiszedetnem. Meghogy ott a szájsebészeten se szedik ki azonnal, hanem a beutalóval időpontot kérsz és kapsz 2-3 hónapra.

Meg itt írra valaki, hogy mivel másik városba járok suliba, ott besétálhatok simán a szájsebészetre.

Nálunk e-napló van, tudják mikor hiányzom, az nem jó. Ráadásul busszal járok suliba, nincs olyan, hogy nem megyek be.

Szerintem kérek időpontot a magánklinikára.

Érdekes lesz, az biztos.

2018. máj. 14. 15:19
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
2-3 napig dagadt lehet a műtét után az arcod, azt biztosan észreveszik otthon, plusz nem ehetsz 4-5 napig tejet és tejterméket, azt is meg kell valahogy magyaráznod. Persze lehet előbb gyógyszert kapsz, hogy levigye a gyulladást és csak utána műtenek.
2018. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Akkor mit csináljak? Valahogy muszáj lesz eltitkolni....

Csak nem veszik észre. Mondjuk az biztos bukta, mert anyám etet velem mindent.

2018. máj. 14. 16:45
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp csinàltasd meg, ès utólag azt mondanak, amit akarnak. Az egèszsèged a tèt. Sajnos a te szüleid is, mint sok màs szülő nagyon butâk. A fogak borzasztó nagy èrtèkek. Hozzà tartoznak a jó megjelenèshez, azzal râgjuk az ètelt. Ha elromlanak, egy vagyon megcsinàltatni, plusz hoznak sok gàtlàst. Nagyon fontosak. Örülj neki, hogy te màr most èrtelmes, felelőssègteljes felnőtt vagy, aki tudja ezt. A magànorvost ne bànd. Tudom pènz, de nekem 3 ilyen műtètem volt bölcsifoggal. Nem tudtak volna annyit fizetni, hogy beüljek egy sztk orvoshoz. Nekem gyengèk a fogaim, könnyen romlanak hiaba apolom őket. Gyerek es fiatalkoromban szetbarmoltak az sztkban mindent. Felrefolyatta az amalgamot oldalt ezzel kilyukasztott sok ev alatt egy masik fogat. Annyira erőltette a fóliàt az egyes-kettes fog közè, hogy kitörtek egy darabot. Ès nem, nem voltam felnőtt, aki azt csinàl, amit akar. Ès nem, nem vàllalt el màsik fogorvos, mert lakcim szerint oda tartoztam, ès nem 10-17 èvesen nem volt pènzem magandokira. Felnőttem, vagyonokèrt hozattam rendbe a tömèseket, ès vagyonokat hagytam ott szàjsebèszeten, mert remegve szàlltam be a szèkbe. Ès profi rendelőket kerestem, csak fàjdalommentes legyen. Van olyan nagy râgófogam, amit gyerekkoromban gyökerèig letömött èrzèstelenìtès nèlkül, mikor magànman cserèltèk, mondtàk hogy hozzà se mernènek nyúlni injekció nèlkül. 3-at kaptam, ès arcideget kellett bènitani, mert sima inyben màr nem volt elèg fàjt. Na előtte ezt sztkban betömtèk èrzèstelenites nelkül.... kèt dolog miatt irtam le 1. Ha nehezen is de ki tudod fizetni menj maganba 2. Ne hallgass senkire, csinaltasd meg es ha a szuleid hulyek akkor azok, nem nekik kell majd szenvedni ha nagyobb baj lesz, meg nem ok fogjak a vagon penzt kifizetni kesobb h rendbehozasd ami miattuk csesződött el. Hajrà.
2018. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha ennyire életképtelen vagy 18 évesen, akkor mit vársz?


Mindenre van kifogásod, sztk alapon amúgy is ingyen kiszedik, de ha bemész ügyeletre hogy fáj, akkor sem küldenek el jó esetben.

2018. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!