Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás. (Íny...

Bölcsességfog húzás. (Íny alatti) Mennyi ideig fog tartani?

Figyelt kérdés
Szájsebészeten. Íny alatti bölcsességfog kihúzása mennyi ideig tart? Illetve utána érezhető a fájdalom, milyen erősen?
2018. máj. 14. 21:02
 1/2 Metionin ***** válasza:
Nekem másfél óra volt a 2 db. Keresztbe is voltak fordulva meg minden. Utána a szájzárral nagyobb problémám volt mint a fájdalommal, konkrétan első este vettem be egy fél algopyrint mert anyám erőltette de ennyi. Van akinek kevésbé fáj, van akinek jobban. Az előttem lévő csaj sírva jött ki, én meg csak úgy.
2018. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen változó, függ: alsó vagy felső, pontosan milyen állású, takarja e csont és ha igen mennyire, előtte való foghoz viszont, a te szájnyitásod és így mennyire fér hozzá könnyen az orvos, a te kooperációd, hogy mennyiszer kell megállni pihenni, az orvos tapasztalata a témában stb stb. Zsibbadástól számítva 5 perctől 55 percig, vagy akár másfél óráig is eltarthat, nem lehet megjósolni.

Ahogy a posztoperatív fájdalmat sem. Általában alsó fognál alakul ki duzzanat, nagyobb mértékű szájzár, de ez sem törvényszerű. Nekem 2 felsőt távolítottak el, egyiknél sem volt szükségem utána fájdalomcsillapítóra, húzás után mentem a dolgomra (órára), 3-4 napig csökkent ugyan a szájnyitásom, de maximum egy Big Mac evésében korlátozott, míg páromnak alsó bölcsességfog esetében akkorára duzzadt az arca, mint egy hörcsögnek és marékszámra ette a Cataflamot. Azért legyen otthon vmi potensebb fájdalomcsillapítód (ha nincs, kérj tanácsot, receptet az orvostól, ha ő magától esetleg nem fogja, de valszeg igen), abból még nem volt baj.

2018. máj. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!