Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelés vagy foghúzás?

Gyökér kezelés vagy foghúzás?

Figyelt kérdés
Van hátul egy nagy lyuk a fogamon. El mentem az orvoshoz , meg nézte és mondta , hogy azt ki kell húzni. Én nem engedtem neki , hogy ki húzza, így azt mondta talán gyökér kezelés ami segíthet. Nem tudom igazából fog orvost se nagyon láttam még, viszont nem tud a gyökér kezelt fog meddig fogja bírni, és attól félek ha újból tönkre megy akkor a szomszédos fogak is roncsolodhatnak. Lenne értelme bele vágni? Vagy jobb ha azt már ki húzzák?
2018. máj. 15. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem volt egy fogam ami nagyon fájt, gyökérkezelték azóta kb 5 év eltelt és még mindig megvan nem kellett kihúzni

mivel nem fog visszanőni előszőr gyökérkezeltesd csak akkor húzd ki ha nagyon muszáj vagy ha annyira rossz állapotban van

volt nekem is hátul olyan fogam ami nagyon fájt én kihúzattam de csak mivel hátul volt mert nem feltünő de gondolom fiatal vagy ha lehet inkább tartsd meg a fogad ha után is próbléma lenne akkor még mindig ott a húzás

2018. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább kihúzatnám, szenvedtem már gyökérkezeléssel... kb. 4x jártam vissza, tök jó minden, aztán 2 hónap múlva ráharaptam egy mogyoróra és széttört a fogam. Hát, ennyit erről.
2018. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hú hát ez nem jó hír. 23 leszek jövő hónapban, nekem is hátul van a fogam , egyik legnagyobb fog is amit ragasnal is használunk, de ha kihuzatom akkor meg nem lesz már mivel rágni :dd . Igaz így se tudok vele rágni per pillanat.
2018. máj. 15. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem elöl van gyökérkezelt fogam, annyi az egész, hogy ki kell fehéríttetni, mert ugye mivel halott a fog, így elszíneződik. Hátulról húztak már ki, kit érdekel?
2018. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, tudod mit, csinálsz, amit akarsz.


Gyökérkezeltesd, aztán ha megszívod, úgyis ki kell szedni.

2018. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sztem maradok a gyökér kezelesnel és keresek másik orvost is. Sztem annyira nem súlyos , hogy ki keljen szedni , ráadásul a legnagyobb rágó fogamrol van szó, ugy hogy biztos nem.
2018. máj. 16. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerül a gyökérkezelés lehetősége és fontosak a saját fogaid, akkor mindig meg kell próbálni. Persze időt, energiát kell rászánnod, és ennél a terápiánál mindig fennáll a sikertelenség lehetősége, főleg ha amúgy nagyon bibis fog volt.

Egyébként nem rosszaságból mondják, ha húzni kell, a körzetes orvos pont a gyökérkezelésért kapja a legtöbb pontot, maszek dokinál pedig szintén többet ér, mint egy foghúzás. Szóval ha ránézett és ezt mondta, akkor tényleg ramaty állapotban lehet, nem tartom kizártnak az sem, hogy esetleg a többi fogad is eléggé destruált, ilyenkor felajánlják a húzást is, döntse el a beteg mit akar, fontos e neki, mert így ránézésre nem ez a tapasztalat. Mindenesetre ha azt mondta, hogy meg lehet próbálni, akkor sztem próbáljátok meg, de tényleg tartsd szemelőtt, hogy sokat kell majd visszajárnod, a kezelés nem akkor ér véget, mikor a fájdalom megszűnik, hanem mikor az orvos azt mondja, elkészült. Ez akár 3-4 alkalom is lehet. Sokan csinálják azt, hogy akutan elmúlik a fájdalmuk, aztán a kezelés felénél lelépnek, majd 1 év múlva visítva verik az orvos ajtaját, hogy jaj de nagyon fáj, aztán az orvos darabokban bányászhatja ki a kiidegelt fogat (ezek annyira szét szoktak ilyenkor rohadni, hogy ki se lehet venni egyben, sokszor olyan állaguk van már, mint a zselének, így ráfogni sem lehet). Szóval az orvos sem akar magával kicseszni, holott még egyszer mondom, több pénzt kap a gyökérkezelésért, mint húzásért.

2018. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utso válaszoló értem amit mondasz... a többi fogaimmal egyatalan nincsen még baj , csak azzal az egyel azaz bal oldalt a rágó fogam annyi , hogy a szélén tört le egy darab. Én még azért meg próbálnám másik fog orvosnál is , én szerintem ennél sokkal rosszabb állapotu fogakat szoktak meg menteni , kizartnak tartom , hogy ezt már nem tudják.
2018. máj. 16. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!