Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iskolai fogászat kötelező?...

Iskolai fogászat kötelező? Hogyan lóghatnék meg akkor? Megtehetem?

Figyelt kérdés

Mármint, nem mi megyunk fogdokihoz, hanem ok jonnek hozzank. Szoval, ez kotelezo vagy nem? Egyatalan mi ertelme van? Mivel ha valaki akar jo fogakat, az tenni fog erte, ha nem akkor meg mindegy h megnezik vagy nem, mert ugyse megy fogorvoshoz. Ha arra van, hogy a szuleink tudjak h van e lyukas (mert ugye mi lehet h nem latjuk, de a fogdoki igen) ennek sincs ertelme. Ha a szuleinket erdekli, nezi a szankat, meg elvisz fogorvoshoz ellenorzesre. Tehat szerintem nem kotelezhetnek ra hogy nezzek meg a szamat. Egyebkent en, nem a fogorvostol felek, sot, imadom h turkalnak a szamba, az ize is tok jo meg minden, hanem azert nem akarom, mert az egesz osztaly rajon mennyi lyukas fogam van, (egyszerre 4-en vagyunk bent) es nem tudjak, nem is akarom h tudjak. Igen, mondhatjatok h miert nem apoltam, vallaljam a felleloseget, de csak nyaron van lehetosegem fogdokihoz menni. Ha valaki belenez a szamba, nem tul biztato, mert sok a "fekete" folt meg stb, de amugy ahogy megnezem nem is annyira gaz. Mert 4 "folt" csak elszinezodes, megis mindenki szornyulkodne tole. 3 pici szuvasodasom van, meg egy ket szilank maradt az inyembe (tejfogbol) de annyira nem is gaz. Szoval, hogyha beulok oda, diktalja, es akkor az egesz iskolanak elhiresztelik majd h lyukas fogaim vannak, es nem szeretnem mert hat jo tanulo vagyok, es nem igazan tudjak a tanarok.. szoval, ket opcio:

1.)a.)hogyha kotelezo: megkerhetem hogy egyedul menjek be? Vagy hogy utolso legyek es akkor senki mas nem lesz bent? Es hogyha nemet mondanak mondhatom azt h: hogyha nem mehetek be egyedul, nem megyek be?

b./ sehogy se tudok ugy meglogni h a sulibol ne kelljen? Mert akkor nekem kesobb nezik meg, akkor meg planee nem lesz ott senki.

2.)hogyha nem kotelezo: kerdezzem meg h kotelezo vagy nem, es ha nem, akkor meg ne menjek be?


Egyebkent ilyen papirt kapunk amin fogak vannak es akkor 4.osztalytol ott van h melyikek voltak rosszak meg stb.

Hogyha a kezembe nyomjak azt a papirt, es azt mondom h egyedul szeretnekk (vagy utolsonak) bemenni, semmi gaz nem lesz?

Igy is az egesz osztaly ra fog jonni h sok a lyukas h nem akarok bemenni massal, de jobb mintha vegighallgatnak az osszeset.

Koszi a valaszokat!:)



2018. máj. 30. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Ilyen rendszerről még nem hallottam.

Nálunk fogorvosi rendelős iskolai fogászat volt, ott a szülő írhatott az iskolának, hogy nem járul hozzá az eseteges kezeléshez, de megnézni akkor is megnézte a fogász a fogakat, ha probléma volt, szóban jelezte, hogy el kellene menni fogorvoshoz.

Szerintem az a legjobb, ha a szülő érdeklődik az iskolánál a lehetőségekről. Persze, megteheted te is, de akkor is rádszállhatnak, hogy minek "sírsz", főleg, hogy kezelésről nincs szó.

2018. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Ne akard megúszni a fogászatot, főleg, hogy nem túl épek a fogaid! Diszkréciót kérhetsz szerintem, ahhoz jogod van, kérdés, hogy be tudják-e tartani. Elvileg kérheted, hogy egyedül menj be, hogy ne legyenek szemtanúk. De a saját érdekedben menj el te is a fogászhoz, mert később nagyobb problémáid lehetnek! A fog nem gyógyul magától! És nem is nő vissza!
2018. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát, itt csak egy sima székre leülsz, azt megnézik (van eszközük is.)

Mivel holnap lesz, sok esélyem már nincs a különféle intézkedésekre, ráadásul anyám is csak azzal jön h "mostad volna inkább"..

Nagyon rosszul erzem magam emiatt, es tudom h en tehetek rola, de valamilyen sziten megsem. Mar reg megcsinaltattam volna oket, de anyam csak egy fogdokihoz akar vinni, aki meg most szül, szóval nem tudtam elmenni elotte..:/

2018. máj. 30. 17:45
 4/12 A kérdező kommentje:

De itt nem fogorvosi székbe vagyunk fogaszaton, szoval ertelme nincsen.

El akarok menni, es ezt leirtam az elozo valaszomba.

Altalaban nem is tudjak megmondan h melyik lyukas, melyik nem.. egyszer elkuldtek mind a 4 hatsommal tomesre, azt kiderult h mind csak elszinezodes

2018. máj. 30. 17:47
 5/12 anonim ***** válasza:

A fogorvosi szűrővizsgálat 18 éves korig (pontosabban amíg van jogviszonyod az iskolával) legalább évente egyszer kötelező. Kormányrendelet írja elő - persze hiányozni lehet, de csak igazolással.

Nyilván előfordulhat hogy fogorvosi rendelőben, jó rálátással nem lehet megoldani a szűrést (főleg vidéki iskolákban, óvodákban), de ha találnak legalább egy problémás fogat, az már ad egy támpontot hogy érdemes lenne időpontot kérni a fogorvostól.

Egy rossz fogazat hosszú távon jelentősen károsítja a szervezetet, konkrétan szív-érrendszeri betegségek oka lehet és ilyen téren akár halált is okozhat (érelmeszesedés, elzáródás...). Mindemellett folyamatos pszichológiai problémákhoz vezethet, fiatal korban pedig személyiségzavar alakulhat ki tőle. És akkor még nem is mondtam hogy micsoda fájdalommal és szenvedéssel jár egy gyulladt fog.


Amíg fiatal vagy én nem gondolnám hogy ez elsősorban a te hibád lenne. A fogmosást mindenki első kézből a szüleitől tanulja meg. Ha a szüleid rosszul csinálják, nem elég alaposak, és nem figyelnek oda rád, akkor te is ugyan azt a hibás technikát fogod tőluk eltanulni. Ilyenkor jön a kifogás a szülőktől hogy biztos a genetika - aztán ezzel egy vállrándítással elintézik a dolgot. Pedig egy jó fogmosás nem a rászánt időtől, a márkás fogkrémektől és fogkefétől függ. Így néz ki egy jó fogmosási technika: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw&t=1s (+fogselymezés)


A fogorvosnál csak az tartózkodhat bent veled, aki közeli hozzátartozód (szülők, megbízott kísérők), illetve akit te szeretnél (barátok).

2018. jún. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehat hogyha nem szeretnem, nem johetnek be tanarok, vagy osztalytarsak?
2018. jún. 1. 14:08
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát ilyenről én még nem hallottam, hogy rajtad kívül mások is ott vannak. Ez eleve aggályos, mivel egy rendelőben (most ezt is nevezhetjük annak) mások csak a te hozzájárulásoddal tartózkodhatnak, kivétel persze a megfelelő személyzet az ellátáshoz.

Ezek a szűrések kötelezőek és mivel eleve oktatási időben vannak, pláne. Lehet íratni szülővel ilyen papírt, de ezt nem tudom mennyire veszik figyelembe.

Nálunk úgy volt, hogy mi a rendes rendelőbe mentünk el, az ottani rendelő volt az, ahová tartoztunk. Akkor még nem nagyon volt ilyen, hogy saját fogorvos meg magán...

Ott egyenként mentünk be, de mindig az ellenőrzőbe írt be a doki mindent, sőt volt egy 1-5 osztályzat is benne, mennyire vagy ápolt, másrészt egy 2-3 soros szöveges vélemény. Ezt a tanár összeszedte majd az osztályteremben mindenki előtt kihírdette egyenként, hogy kinek mit írt be a fogdoki, na ez nekem sosem tetszett.

2018. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Ez furcsa. Nálunk mi mentünk a rendelőbe,és ott kaptunk papírt,ha tömése vissza kellett jönni.

Szerencsére most már odafigyelek a helyes fogmosási technikára,ezért csak egy fogam van tömve,vagy kettő. De nem romlottak semmit azóta,egyik sem.

Megértelek,megértem a helyzetedet. De ha megfelelően mostad volna,akkor nem kellene szégyenkezned miatta.

Én is nagyon picire hajtogattam a papírt,mert nem akartam,hogy lássák.

De kérlek ügyelj a normális szájhigiéniára! Ha a szüleid lesz@rják,akkor vegyél a zsebpénzedből rendes fogkefét,fogkrémet,szájvizet,fogselymet.

Jobb a megelőzés,mint a kezelés,ha most nem teszel érte,a saját béred nagy részét kell majd a jövőben rászánnod.

Tudom,már tök mindegy,mert már megvolt az eset.

2018. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Ja,és elég sanszos a képzettségük,ha egy szuvasodást és egy elszíneződést nem tudnak megkülönböztetni.

Simán megtagadhatod az ellenőrzést,és te saját magad mehetsz el dokihoz.

2018. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem rendelőben történik a vizsgálat, akkor úgysem csinálnak semmit, a suliba egy odahúzott széken nem fogja kifúrni a fogadat.

Mi anno mindig rendelőbe mentünk csapatosan, nálam mindig volt szülői igazolás, hogy a sintér állami doki nem nyúlhat hozzám...

2018. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!