Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászat, kötelező vagy sem?

Fogászat, kötelező vagy sem?

Figyelt kérdés

A védőnőm folyamatosan mondja, hogy még a fogászat van hátra. Megváltozott a lakcímünk, közöltem vele, ha megkapom az új lakcímkártyám akkor a helyi fogorvoshoz elmegyek. Már március elején megkaptam egyébként, azóta sem voltam.

Van rossz fogam, de még nem szeretném megcsináltatni. Gyulladás szerencsére nincs, mert nemrégiben voltam egy szűrésen.

Visszatérve a kérdéshez, valaki azt mondja kötelező valaki azt, hogy nem. Most akkor mi az igazság?


29 hkm



2014. ápr. 8. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező csak ajánlott.
2014. ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem
2014. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Tehát ha csak a terhességem után megyek, nem fogja számon kérni rajtam se az orvosom sem a védőnőm.

2014. ápr. 8. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező csak erősen ajánlott. 4 vizsgálaton kötelező részt venni a terhesség során (uh, nőgyógyász) ennyi a kötelező mert különben nem adnak egyszeri anyasági segélyt vagy valami hasonlót) De a fogászat nem kötelező!
2014. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek mellett a belgyógyászat az ami kötelező még, de a fogászat az nem.
2014. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de egyszerűbb most megcsináltatni mint pici baba mellett, és egy éjjel alatt is begyulladhat nagyon csúnyán, aztán akkor futkozhatsz ügyeletre. Sokára van még a szülés, és a kisbaba folyamatosan vonja el tőled a kalciumit.
2014. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, csak ajánlott, bár a kiskönyvbe van helye és az én fogorvosom oda szokta írni, hogy megjelentem. Az első terhességnél is 2x voltam nála és most is annyiszor megyek, az elején és a végén. Soha nem lehet tudni, hogy mikor lyukad ki a fogad és gyullad majd be és ha begyullad nem kapkodhatsz csak úgy be akármilyen gyógyszert.

Én nem értem miért kell ebből akkora ügyet csinálni. Elmész, beleírja, hogy megjelentél és kész (én pl nem a körzetishez járok, mert az semmire nem jó, de azért mert belenéz a számba a magán sem kér semmit). A te és a babád egészségét óvják ezzel.

Én minden ajánlott vizsgálatra is elmegyek, mivel most már a 35-öt töltöm van ugye sok minden amit pluszban ajánlanak, szintén nem kötelező, sőt van ami fizetős is, de én úgy vagyok vele, inkább nézzenek meg többször és ha van valami előre tudjuk, mint egyszer sem és majd szüléskor vagy utána kelljen szaladgálni vagy nyűglődni a bajommal.

2014. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező,én nem is voltam.
2014. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem kötelező. Én belgyógyászaton sem voltam. Igen, tudom, felelőtlenség.
2014. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem el sem küldtek belgyógyászatra. Annyi volt a belgyógyászat, hogy a háziorvos megmérte a vérnyomásom és ennyi. Ezt be írta a belgyógyászat részhez. Én most hallom tőletek, hogy kell belgyógyászatra is menni. 6 hónapja szültem.
2014. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!