Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsúcs rezekció utàn az...

Gyökércsúcs rezekció utàn az arc duzzanat csökkenése mikorra várható?

Figyelt kérdés

Bal felső- ős fogamon csütörtök délután rezekciót hajtottak vègre . Műtèt után fél napig éreztem kb higy fáj .. de utána és azóta sem .

Az arcfél duzzanat még mimdig megvan ( jegelem ahogy tudom) mikorra vàrhato , higy elkezd csökkenni?



#rezekció #duzzanat ..
2018. jún. 10. 07:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez a rezekció nem szokta megmenteni a fogat. A gyökértömés rossz a fogadban. De folyékonyan a beteg pofájába hazudják hogy erre van szükség.
2018. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A gyökértömés tökéletesen sikerült . , ez rögtön elkészülése után és a rezekcio utan is igazolva lett röntgennel .A rezekcio előtti nap lett csinálva egyébként .

A kérdés kiírása óta a duzzanat eltűnt , varrat szedés is megtörtént , semmi probléma az adott foggal .

2018. jún. 16. 16:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha tökéletes a gyökértömés akkor meg kell hogy gyógyuljon a fogad, miért volt szükség rezekcióra? De amúgy egy 2D-s röntgen nem ad meg minden lényeges infót a tömésről. Ha mégis rossz a gyökértömés, akkor nem azonnal fog visszafertőzödni a gyökércsúcs, hanem egy-két hónap múlva. Majd érzed ha érzékeny lesz.
2018. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Így van .. majd érzem ha érzékeny lesz , de az is lehet azok közé tartozom majd akiknek jól sikerült ez a fajta beavatkozás . ;)
2018. jún. 16. 18:39
 5/17 A kérdező kommentje:

Amúgy azért kellett a rezekcio , mert gyulladás alakult ki a gyökér csúcsnál . Amikor elmentem vele , már momdta a doktornő a rontgen után higy szükséges ez kisműtét , nem elég a gyökér kezelés. Meg is csinálta a gyökér kezelést majd utána megtörtént a rezekcio .

Jó kezekben voltam , optimistán állok a dologhoz .

A kérdésem amikor a duzzanatot firtattam , az a műtét miatt kialakult duzzanatra vonatkozott csak amúgy ;) . De most már ok minden .. mintha mi se történt volna

2018. jún. 16. 18:43
 6/17 anonim ***** válasza:
Az a bizonyos gyulladás szerintem rezekció nélkül is lement volna. Ezt görbe gyökerű fogaknál kell megcsinálni, amit nem lehet rendesen gyökértömni, vagy esetleg ciszta esetén.
2018. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Figyelj .. én nem bírálom felül az orvos döntését . Nem háltam bele , még csak nem is fajt .. nagyon jó kezekben voltam itt Németországban .

Miért vagy ennyire szkeptikus amúgy ? Talán személyes rossz tapasztalat ? ;)

2018. jún. 17. 12:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem volt rezekcióm, csak annyit tudok, hogy ez szakirodalom szerint 60%-ban szokott sikeres lenni, de a valóságban nincs az annyi. És hogy gyakran helyre tette már a beteg fogát egy töméscsere annak ellenére, hogy az eredeti orvos rezekciót javasolt. Szóval igen, szkeptikus vagyok.
2018. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De a legjobb az lenne, ha a betegek megkérdezésével készülne egy statisztika arról hogy megmentette-e ez a fogukat vagy sem. De én feleslegesen biztos nem furatnék egy lyukat az állkapcsomra. Pláne mi van akkor ha valami ideget sért? Ki lesz azért a felelős, senki?
2018. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szíved joga szketipusnak lenni 💁‍♀️... én optimista vagyok .
2018. jún. 17. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!