Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy hónapja gyökérkezelik a...

Egy hónapja gyökérkezelik a fogamat. Röntgent is csináltak róla. Masodjára amikor visszamentem a nyitva hagyott foggal csak annyit csinál hogy fel szúr két tűt vagy mit, de ez már 3x csinálta. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Irtak fel antibiotikumot (augmentin) amitol rosszul voltam ment a hasam gorcsolt a gyomrom igy csak 3 napig tudtam szedni.Felek mar visszamenni mert nagyon faj amikor a tuket nyomkodja fel pedig "elvileg" ki van idegelve nem szabadna fajnia. Szova is tettem. Meg nagyon budos az fogam es ha fogvajoval belepiszkalok mert belemgy az etel veletlen akkor faj de amugy nem. Mitol lehet ez ? Mert ehhez a fogorvoshoz nem megyek vissza az tuti.

( megjegyzem multkor az egyik fogamat huzta 2 erzestelenitot addot de azt se tudta rendesen beadni) szoltam is higy nem zsibbadt el adott meg kettot amit nwm ereztem hova szurja de nem zsibbadt el utana sem es sirtam ott tekeregtem a szekbe de csak huzta tovabb) meg allandoan megjegyzeseket tesz , hogy ilyen fiatalon hogy lehet ilyen rossz fogam.nyalokaval tomom magam ilyenek... Ugyhogy nem merek visszamenni. Maganra meg nincsen penzem. Mit csinaljak ? Ugyelet? Nemtudom meddig lehet nyitvahagyni egy gyokerkezelt fogat de ez mar nem sok az egy honap? enni is alig tudok mert a masik felen is fajnak a fogaim..



#fog #faj #gyökérkezelés #ha kivan #idegelve akkor
2018. jún. 15. 09:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kerj erzestelentitot. En addig nem hagynam. Volt nekem is gyulladt fogam, nehezen hatott az erzestelenito, kaptam vagy 6ot, a doki nem mert tobbet adni hoaba fajt. Utana ahogy atfurta a fogamat nagy nehezen, hozzateszem kibttul fajt, akkor a nyitott fogba szurta es utana nem ereztem, de kivert a viz engem is. Szoval gyulladt fognal eleve nehezebben hat a cucc, a gyokerkezeles meg eleve nem egy alkalmas folyamat.

Nekem huztak mar agyonragyokerkezelt fogamat mert nem lehetett mar megmenteni, darabokra tort mert el volt vekonyodva, az sem volt kellemes. Nekem is baromi rosszak a fogaim, de ha mar eddig kibirtad akklr ne huzasd ki, ne legyen mar hiabavalo az eddigi szenvedesed.

2018. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igazad van :) ha már eddig kibirtam ...csak belement az etel is alig tudom kipiszkalni azert is lecsesz a fogorvosom...de hat igaz ha eddig kibirtam mar kibirom..kerek erzestelenitot en is es addig nem fogom hagyni higy csinalja ha meg nem ad eljovok onnan .
2018. jún. 15. 19:28
 13/22 anonim ***** válasza:
En helyedben tuti nem huzatnam ki :)
2018. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Abban tudtok segiteni hogy szedjem ki a kajamARAdekot a fogambol ? Fogpiszkaloval probaltam, fogkefevel is szajvizzel oblogettem szivogattam de erzem tele van kajaval. Nem szeretnek igy visszamennu a fogorvoshoz multkor is lecseszett hogy vigyazzak jobban...de hat valahogy enni is kell :)
2018. jún. 15. 22:15
 15/22 anonim ***** válasza:
talan mert masik oldalon kell enni?
2018. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Sajnos a masik oldalon se tudok enni ott ia van 2 lyukas fogam + no a bolcsesseg fogam csak fajdalomcsillapitoval birom ki a napokat ugyhogy elol tudok valamennyire ragni igy sajnos belemwgy az etel a gyokerkezelt fogamba :(

Hogy szedjem ki ?

Mar remegek a hetfotol annyira felek hogy fajni fog a gyomrom gorcsol ugy felek azoktol a tuktol :( dw ha nem megyek csak fajdalomcsillapitokon fogok meglenni mert annyira fajnak a fogaim annyira rosszak

2018. jún. 15. 22:59
 17/22 anonim ***** válasza:

Fogpiszkálóval ne nyúlj bele! Csak lejjebb tolod vele az ételdarabkát, elvékonyítod a fogad falát és akár bele is törheted.

Tisztítani úgy tudod hogy minden étkezés után fogat mosol, sokat szívogatod és öblögess corsodyllal. Ha mégis valami belemegy, akkor csak ilyen fogköztisztító kefével vagy ilyen fogkefével nyúljál bele: [link]


Egy gyökérkezelt (vagy akár csak megnyitott) fogat egyébként nem egyszerű kihúzni. Ha nincs szájsebészeti háttér, akkor az ügyeleten sem vállalják be.

Az érzéstelenítésről: ha már kiszedték az ideget, jelzőértékű lehet a fájdalom. A fogorvos a legmodernebb eszközökkel is maximum csak a csatornabemeneteket látja, az alját nem. Épp ezért ha van még valami odalent (álút, kanyar, nyitott apex, ideg vagy akár ételdarab...), azt csak a beteg jelzéséből derül ki. Persze lehet érzéstelenítés mellett is folytatni, de ezzel csökken a sikeres kezelés esélye.


Na és akkor a fogorvos modoráról: most őszintén - nincs igaza? Nyilvánvalóan valahogy motiválni akar a fogmosásra, mert amit eddig és most csinálsz az nagyon nem jó. Pontosan látja ő hogy fogmosás címszó alatt milyen lepedékes fogakkal jelensz meg minden alkalommal. Ezzel pedig kukába dobod az ő igyekezetét hogy megmentse a fogaidat. Gyógyszertárban lehet kapni ún. plakkfestő tablettát - próbáld ki! Fogmosás, rágd el a tablettát, öblíts vízzel és nézz tükörbe. Ahol megfesti a fogaidat, ott mindenhol lepedék van.

A helyes fogmosásról (érdemes végignézni őket):

https://www.youtube.com/watch?v=zu3RLccRErM

https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw

[link]

2018. jún. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés ilyen. Azokkal a "tűkkel" - amik pici csavarok amúgy - tisztítja ki a fogadat, ezt addig kell csinálni, amíg teljesen ki nem tisztul. Azért fáj, mert gyulladásban van, arra pedig antibiotikum kell. Ha a fogorvos nem ír másikat menj el a háziorvoshoz, mondd el a sztorit és írni fog, szedj mellé probiotikumot (nekem 3db-osat írtak fel, pénteken kezdtük volna a gyökérkezelést de az érzéstelenítő mellett is fájt még a kocogtatás is, így bele sem kezdett. Aznap kiváltottam az antibiotikumot, péntek-szombat-vasárnap bevettem, hétfőn minden gond nélkül el tudta kezdeni mert lement a gyulladás.) Addig nem fogja betömni amíg gyulladt és nincs teljesen kitisztítva, jó eséllyel bele is őrülnél a fájdalomba. Valószínű, ha tiszta, először gyógyszeres tömést tesz bele és csak később zárja le rendesen.

Az, hogy meddig tart rajtad is áll, ha folyton eltömítődik kajával akkor nem tud rendesen tisztulni és tovább tart.

Nem sok amúgy az 1 hónap.

(Rossz példa, de a páromnak kb 1,5 éve kezdték el, kb a 3. alkalom után hiába járkált vissza időpontra, sosem volt ott az orvos, így már sz@rik bele (fél napja és sok pénze ment el ezekre a felesleges utakra mert messzire költöztünk a lakhelyétől, más orvosra meg nem tudom rávenni), pár havonta pár napig rohadtul fáj neki, aztán megint tünetmentes... azóta is nyitva van a foga persze)

A fogpiszkàlóval csak beljebb nyomod a kaját, az, hogy büdös normális. Szívogasd

2018. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Vagy probald ki a ragot, az is kiszedi.
2018. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés is felér egy kihúzással, ha már kiidegelnek egy fogat akkor azzal vége is van. Pár éven belül ripityára törik magától. Elszíneződik, törékenyebbé válik, majd kihúzás lesz a vége. Nekem is most gyökérkezelnek egy fogamat, nem kellemes érzés. Félek hogy mi lesz később, még egy fogam sem húzták ki, ez az első gyökérkezelt fogam.
2018. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!