Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egy foghúzàs?

Milyen egy foghúzàs?

Figyelt kérdés

Még sohasem húzták ki egy fogamat sem, de sajnos most muszáj lesz egyet. Nagyon félek tőle... Van olyan amit nem szabad előtte /utána csinálni/enni/inni? Tényleg fog fájni utána? Ezentúl csak a másik felől tudok enni? Mi lesz, ha beletörik?}

Bocsánat a hülye kérdésekért, de borzasztóan félek....


2018. jún. 17. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináltak fogröntgent? Ha a gyökerei rendben vannak akkor no para, 1 percen belül túl vagy rajta. Nem lesz életed legkellemesebb élménye, de ki lehet bírni.
2018. jún. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kapsz érzéstelenítőt és nem fog fájni, csak kellemetlen. Utána pár napig nem szabad enni tejterméket és apró magvas dolgokat, nem szabad öblögetni.
2018. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rtg, érzéstelenítő, aztán kiszedi.


Nekem az egyik fájt, mert gyulladt volt a gyökere, de nem volt opció a "várjunk, még lemegy", így többszöri megállással szedte ki a doki (bölcsességfog).


Azon kívül még húztak egyet, az nem fájt.


Utána pár napi ne egyél tejeset, sem alkoholt, és kerüld a nehéz fizikai dolgokat.

A sebet 2-3 napig ne szívogasd, enni meg ehetsz a másik oldalon.

2018. jún. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, voltam az orvosnál, végül csak antibiotikumot kaptam és egy hét múlva lesz a bölcsességfog műtét :(
2018. jún. 17. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi már, nekem a felső kb. 5 perc alatt kinn volt, az alsó meg csak azért tartott 20 percig, mert meg kellett állni percekre, hogy pihenjen a fog (egy helyütt gyulladásban volt a gyökér).


Utána hazasétáltam, rácsaptam a fagyos zöldborsót. Este már kanalazgattam langyos levest, másnaptól meg óvatosan, de ettem a másik oldalon.


3-4. nap meg simán öblítettem, sőt, a felsőnél 3. naptól kezdve két napig hánytam, mert benyaltam a páromtól a víruskáját :/


Semmi probléma nem volt még így sem, csak a varrat zavart idővel, de nagyon, ahogyan szétesett a vércucc, és már túl "tág" lett a seben a cérna, mozgott és szúrt.

2018. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 bölcsesség fogat szedtek ki, egyiknek sincs hely, tehát mindet ki kell huzatni majd.


Az alsó nem nőtt ki, mert merőleges a többire, a felső félig kinőtt, de nyomott. Az alsót műtötték, 20 perc volt, amiből 5 perc volt a húzás, többi csak varrás. Felsőt simán csak kihúzta némi nekirugaszkodás után. Egyikből se éreztem semmit, mert érzéstelenítettek, csak ugye hallottam és elég rossz volt, mert recseg ropog.


Az alsó műtét után azért elég fájdalmas volt pár napig, csak gyógyszert szedtem, nem is ettem, mert a száj zár miatt nem bírtam. A felső fognál másnap már csak érzekeny volt.


Szerintem függ a fog elhelyezkedésétől, mert ha nagyjából kint van, akkor a gyógyulás se annyira vészes.

2018. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!