Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Nagyon felek a...

Mit tegyek? Nagyon felek a fogorvostol.

Figyelt kérdés

Tudom hogy jonni fognak a "miert nem apoltad oket?" kerdesek, de mar en is megbantam...

A szuleim sose tudtak a fogaim allapotarol, de amugy szornyuek. Ugye szokasosan evvegen mentunk fogaszatra, es hat en tudtam rola,de ott irtak rola papirt anyamnak, hogy surgosen keressunk orvost, es hat megtudtak a szuleim is, hogy van 4 maradando fogam amit huzni kell, 3 lyukas, amit meg menteni lehet, illetve fogko, es egy par szilank az inyembe...

Na jo alaposan le is orditottak, es mar kertek is idopontot, ugyan ahhoz az orvoshoz akihez mentunk sulival is, akihez nagyon nem szeretnek menni, mert nagyon durva, ertem, hogy elhanyagoltam a fogaim, de akkor is, miert ugy kell banni velem mint ha nem is ereznek?

Mert ott, eloszor jol lecsesztek, hogy hgy nez ki a szam, utana pedig elkezdtek nezni h erzekenyek-e, de ugy, hogy nem kocogtatta, vagy valami, hanem belenyomta a lyukba, en mondtam h nagyon faj, de azt mondta h azt nezi mennyire erzekeny, en meg hiaba mondtam h nagyon, egy fogamon csinalta. Utana meg elovette a huzot hogy o kihuzza amelyiket meg lehet, es nem vesni kell, mivel nem irattam papirt, (anyamek nem is tudtak h vannak ilyem fogaszati szurovizsgalatok) ezert ugye enhedelyezve volt, hogy ilyen kisebb dolgokat ott megcsinaljanak. (Pl egy huzas belefert, de egy tomes, vagy fogkoleszedes mar nem) mert a tobbiekre nem kerul sor. Nem mondta el, hogy melyik fogrol van szo, gondoltam kihuzza azt amin nagyon nagy lyuk van, es menthetetlen, dee fogoval meg ki lehet huzni (az a fog emelett a fog mellett volt, amit ki akart huzni) Gondoltam,hogy egyszer ugyis tul kell rajta esni, o meg fogta a fogot, es elkezdte rangatni. Megalitottam, es megkerdeztem h erzestelenitot nem kapunk huzaskor? O meg azt mondta h ez mar ugyis el van halva,meg se fogom erezni. Nem ereztem melyik fogat huzza a fajdalomtol..Nagyon fajt, azt se tudtam melyiket huzza, aztan mikor megneztem, kiderult h kihuzta azt a lyukas fogamat, amit meg gyokerkezelni se kellett volna, mert siman belehetett volna tomni (kb 2 hete volt szuvas)

Az osztalyom kint nem ertette, hogy miert vagyok bent ennyi ideig, ezert bejott az osztalyfonokom, aki amugy semmit nem mondott, csak a fogorvos mondta neki h huzza a fogam. Lattak h sirok, ezert bejott egy fiu baratom, akit rogton kikuldott..

Anyam azt mondja, hogy biztos olyan volt mar az is amit nem lehetett megmenteni, de amugy sok a panasz erre az orvosra, es en biztos vagyok benne h azt a fogamat meg lehetett volna menteni, raadasul nagyon fajt a huzas, mert egy majdnem egeszseges fog volt, es erosen kapaszkodott, mivel semmi oka nem volt arra hogy ot onnan kihuzzak..

Szoval, nagyon, nagyon, felek a fogorvostol, foleg ettol, hiaba mondom a szuleimnek nem ertik meg, es nagyon nem akarok oda menni, nem tudom mit tegyek.. en vagyok az, akinek nem kene nyignia es menni oda, vagy tenyleg nem normalis h kihuzta azt a fogamat?

Kerlek segitsetek hogy erot vegyek magamon es elmenjek:(

16/L



2018. jún. 11. 13:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, hogy egy masik fogorvoshoz siman elmennek. (Foleg maszekhoz)...
2018. jún. 11. 13:13
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj. Egy másikhoz. És ne törődj semmivel. Azt nézd, hogy utána milyen jó lesz.


Ha budapesti vagy: Horváth Dental, Bajcsy köz. Egy zseni.

2018. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

18 ev alatt tudtommal nem mehetek egyedul, csak suliorvoshoz, es ehhez a suliorvoshoz kertek a szuleim idopontot...A szuleimet meg ugyse tudom rabeszelni h mashova menjek, mert ez ingyen van, a maszek meg nem...

Pedig egy maszekba biznek a legjobban

2018. jún. 11. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

18 éves korodig a szüleid felelőssége minden, ami a szádban történik. Nem azt mondom, hogy neked nincs szégyellni valód, mert valóban nagyon el kell hanyagolni ahhoz a szájhigiéniát, ha valakinek 16 évesen húzni kell a fogát, de milyen szülő az, akinek konkrétan halvány fingja sincs arról, hogy a saját gyerekének rohad a szája. Valszeg a szülőé sem különb.

Nem tudok tanácsot adni, ha őhozzá visznek el, akkor sajnos nincs alternatívád. Beszélj vele, nyugodtan meg lehet mondani az orvosnak, hogy félsz, nem lesz neki teljesen ismeretlen a szituáció. Az viszont egy jó kapcsolat kezdete, ha közlöd vele, hogy nagyon elhanyagoltad a fogaidat, de szeretnéd rendbe tetetni, és kérdezz is rá, hogy hogyan működik a helyes szájápolás. Sokan azt hiszik, hogy a fogmosás pont olyan egyszerű, mint mondjuk arcot mosni, pedig ez egyáltalán nem igaz. Ennek technikája van (amit ezek szerint nem sikerült elsajátítani, de ez viszont nem feltétlenül a te hibád), nem beszélve az eszközökről. Ha bármivel gond van, akkor sajnos borul az egész.

2018. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok még mindig. Tavaly 4 fogamat húzták, sokat tömtek, tömésekre még ezen a nyáron is menni fogok, fogkőleszedésre is. Amit tanácsolni tudok az az, hogy legyél bátor és keress fel egy jó dokit, aki empatikus. Mondd el, hogy szeretnél változtatni a helyzeten és ehhez segítséget kérsz. Ha túl vagy a húzásokon, a tömések már meg se fognak kottyanni. Nekem két letört fogamat műtöttek ki 2,5 keresztül, a másik két fog sima ügy volt szerencsére. Ezek után a tömésekre már sokkal bátrabban mentem vissza. Minél többször mész, sokkal magabiztosabb leszel, egyre szebb lesz a mosolyod, nem fog fájni a gyulladt/szuvas fog. Kezdd el, és minden jó lesz. Ha minden jól megy, idén rendbe is tudnak hozni mindent. Utána pedig sokkal jobban ügyelj a szájhigiéniára, én is ezt teszem.


Egy sorstársad.

2018. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*2,5 órán
2018. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen. Igen, ott tartok, barmennyire ciki, mert a szuleim mindenkinek el fogjak mondani, baratnoim szuleinek, rokonoknak (ok meg nem igazan tudnak arrol h ennyi rossz), rosszul fog esni h mindenki letamad h fujh a fogaid, de mostmar tul kell lennem rajta, es vegre szep lesz a mosolyom:)

Fogszabim is lesz, anyum azt mondta azt kifizetik ha kesz lesznek a fogaim...

Bar, igen, anyumnak se valami szep fogai vannak, raadasul mikor asit lehet latni a fekteseget a szajaba..(50 eves)

Szoval, tulleszek rajta, majd mindenki tulteszi magat azon h rosszak a fogaim.

2018. jún. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!